• Bieg Erasmusa

• Nasi szaleni nauczyciele zgłosili się jeszcze w wakacje do sztafety biegowej Erasmusa, odbywającej się w ramach obchodów tygodnia języków obcych. Trenowali dzielnie, przygotowując się do zawodów w każdej wolnej chwili. Wszyscy uczniowie wspierali mentalnie dzielnych pedagogów, promując jednocześnie program Erasmus+ . Specjalnie z tej okazji, w jeden dzień, powstała piosenka i teledysk zagrzewający do boju Dream Team z Gałkówka Dużego. Brawo!
            I pobiegli... 🙂 Dziś we wczesnych godzinach porannych sztafeta w składzie: p.Ewa Zielińska, ks.Łukasz Kowalski, p.Rafał Brzeziński i p.Krzysztof Pietrzyk godnie reprezentowała naszą szkołę w biegu erasmusa starając się ze wszystkich sił pokonać w ciągu godziny jak najdłuższy dystans w naszym Gałkowskim lesie. Obejrzyjcie koniecznie relację video z tych wysiłków i posłuchajcie piosenki w wykonaniu niezwykle utalentowanych uczniów naszej szkoły.

• Zajęcia wspomagające - deklaracje rodziców

• Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem,  przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 983) informuję o organizowanych w szkole w okresie od 2 września do 22 grudnia  zajęciach wspomagających dla uczniów klas IV – VIII.
            Harmonogram zajęć zostanie  opracowany w porozumieniu z nauczycielami i diagnozą potrzeb.

Każde zajęcia będą trwały 45 minut i odbywać się będą wyłącznie w szkole w grupach liczących co najmniej10 uczniów. Udział w zajęciach wspomagających jest nieobowiązkowy.

Zgodnie z rozporządzeniem rodzice składają dyrektorowi szkoły pisemną deklarację uczestnictwa ucznia w organizowanych w szkole zajęciach wspomagających z danego przedmiotu lub przedmiotów. Deklarację należy złożyć  wychowawcy klasy do 10 września.

Wzór deklaracji deklaracja_zajwspomagajace.docx​​​​​​​

• Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022

• Urząd Miejski w Koluszkach informuje, że wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość ubiegania się o stypendium szkolne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie miasta i gminy Koluszki.

Podstawą przyznania stypendium jest wysokość dochodu na jednego członka rodziny, osiągnięta w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku. Dochód ten nie może przekroczyć kwoty 528 zł netto (na rękę) na osobę w rodzinie.

Jednocześnie informujemy, że na mocy art. 52 i 86 ustawy z dnia 25 marca 2011 r. o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców uproszczeniu uległ sposób dokumentowania wysokości swoich dochodów. Do tego celu wystarcza jedynie oświadczenie strony złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Wypłata stypendium jest realizowana po otrzymaniu dotacji z budżetu państwa tj. na przełomie października i listopada oraz maja i czerwca każdego roku, na podstawie przedłożonych rachunków bądź faktur dokumentujących wydatki związane z edukacją dziecka (zakup podręczników, słowników, literatury edukacyjnej, lektur szkolnych, zakup przyborów szkolnych, stroju gimnastycznego itp.).

Mając na względzie powyższe zwracamy się z również z prośbą o umożliwienie pobrania w Państwa placówkach załączonego do niniejszej wiadomości wniosku.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego pobiera się i składa wraz z wymaganymi załącznikami w terminie od dnia 1 do 15 września br. w Referacie Spraw Obywatelskich.

Bliższych informacji w sprawach stypendium szkolnego udzieli Państwu pracownik tut. Urzędu:

Pani Aleksandra Gaweł tel. 44 725 67 63, e-mail: a.gawel@koluszki.pl

Pani Renata Matysiak tel. 44 725 67 61, e-mail: r.matysiak@koluszki.pl

• Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Zapraszamy na pierwsze zebranie z wychowawcami według następującego harmonogramu:

Wtorek – 7.09.2021

Godz.17.00 – kl.II A, kl.II B

Środa – 8.09.2021

Godz.17.00 – kl.III A, kl.III B

Godz.17.30 – kl.IV A, kl.IV B

Czwartek – 9.09.2021

Godz.17.00 – kl.V A, kl.V B, kl.VI

Godz.17.30 – kl.VIII A, kl.VIII B, kl.VIII C

Godz.18.00 – kl.VII A, kl.VII B, kl.VII C

Godz.18.30 – Zebranie Rady Rodziców

Dla klas I zebrania odbędą się w późniejszym terminie.

Bardzo prosimy na terenie szkoły o zachowanie dystansu społecznego                     (co najmniej 1,5m) dezynfekowanie rąk przy wejściu do budynku  oraz  zakrywanie okolic ust i nosa .