NPRCz

Aktualności

 • 21.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada.

 • LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KLASIE III A

  Uczniowie klasy III a w ramach projektu edukacyjnego, którego głównym celem było racjonalne gospodarowanie określonym budżetem, realizowali „ Lekcję przedsiębiorczości”. Na zajęciach został przygotowany plan działań, wśród których znalazła się wycieczka do Łodzi i wyjście do oddziału Banku BSP w Gałkowie.

  10 października 2017 roku wybraliśmy się pociągiem do byłej stolicy polskiego włókiennictwa. Każdy uczestnik miał do dyspozycji identyczną kwotę, którą powinien przeznaczyć na samodzielny zakup biletu i wybrany przez siebie posiłek. W Łodzi odwiedziliśmy Plac Wolności, pomnik Tadeusza Kościuszki, „ Dętkę” oraz przeszliśmy ulicą Piotrkowską. Juliana Tuwima siedzącego na ławeczce powitaliśmy recytując znaną „ Lokomotywę”. Następnie w znanej restauracji Pozytywka czekało nas następne wyzwanie. Każdy musiał samodzielnie zamówić i zapłacić za wybrany przez siebie posiłek, pamiętając o kwocie jaka mu została do dyspozycji.

  Kolejne ustalone działanie to wizyta w filii Banku Spółdzielczego w Gałkowie. Poznaliśmy pracę kasjera oraz mogliśmy zobaczyć z jakiego sprzętu korzysta się w banku. Po powrocie do klasy uczyliśmy się wypełniać druki przeznaczone na przelew gotówki.


   

 • Ślubowanie pierwszaków

  Dzień 27 października 2017 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klas Ia i Ib.
  W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym.

  Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli wierszem „Kto Ty jesteś -  Polak mały” i odśpiewali pieśń „Legiony” – aby uhonorować Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest patronem naszej szkoły i powinien być wzorem do naśladowania dla uczniów.  Następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

  Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły – Krystyna Warczyk, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. 

  Uczniowie klas Ia i Ib zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych i upominków, którymi obdarowali ich goście i rodzice.

  Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.
  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

  Uroczystość ślubowania klas Ia i Ib przygotowały wychowawczynie: Agata Sasin i Jolanta Kruś.

 • Pierwszy numer gazetki szkolnej

  Drodzy uczniowie,  po kilkuletniej przerwie dzisiaj ukazał się pierwszy numer szkolnej gazetki "Z ostatniej ławki".
  Zachęcamy do jej przeczytania i czekamy na Wasze pomysły i uwagi.

   Jeśli chcesz zapoznać się z pierwszym numerem kliknij na link: gazetkanr1.pdf

 • Uwaga konkursy

  Drodzy uczniowie,
  biblioteka szkolna zachęca wszystkich do wzięcia udziału w dwóch konkursach plastycznych: 

  1. PORTRET PATRONA SZKOŁY
  2.ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI ASTRID LINDGREN 
  Regulaminy dostępne są w zakładce biblioteka szkolna.

   

 • Trzynastka nie musi być pechowa!

  13 października br. uczniowie kl. VI i VII pod opieką nauczycielek Joanny Bartkowskiej i Joanny Karasek wyruszyli do Lądka Zdroju, gdzie aktywnie spędzili 5 dni, uczestnicząc w warsztatach Euroweek. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, a nad ich przebiegiem i organizacją czuwali sympatyczni wolontariusze m.in. z Ugandy, Filipin, Indonezji, Meksyku, Gruzji i Francji. Dzięki tej swoistej mieszance kulturowej uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się krajom, z których pochodzą wolontariusze. Poznali ich tradycje i żywieniowe upodobania.

              Warsztaty przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Warto dodać, że oprócz gałkowskich uczniów wzięli w nich udział także rówieśnicy z dwóch innych szkół. Dziewczęta i chłopcy pracowali w grupach, co sprzyjało integracji. Mieli do wykonania różnorodne zadania wymagające twórczej inwencji m. in. aktorskie, plastyczne, taneczne. Mogli zaprezentować się w swoistym Talent Show. Jednak najbardziej wszystkim przypadł do gustu ostatni wieczór, którego hasłem przewodnim było Mission Impossible. Uczniowie i ich opiekunowie sprostali postawionym przed nimi wyzwaniom, a śmiechu było co niemiara.
              Nic więc dziwnego, że żal było opuszczać Lądek i nowo poznanych kolegów. Uczniowie liczą, iż kolejne warsztaty odbędą się niebawem.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z pobytu na warsztatach.Euroweek_2017.mp4

   

  Joanna Karasek

 • Przyroda w działaniu.

   

  17 października 2017 roku przeprowadziliśmy warsztaty przyrodnicze. Wraz z rodzicami przesadziliśmy wszystkie kwiaty doniczkowe w naszej klasie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

  Rośliny należy przesadzać zawsze do większej doniczki i świeżej ziemi, gdy jej korzenie wypełniają już doniczkę, w której rosły. Odpowiednio dobrane i pielęgnowane są ozdobą klasy i naszych domów. Pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie – wytwarzają tlen, a wiele z nich ma lecznice właściwości.

  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w naszą edukację - uczniowie klasy Ib, z wychowawcą Jolantą Kruś

 • 16.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DEN 2017.

 • Festyn rodzinny

  Festyn Rodzinny na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. 30 września od wczesnych godzin rannych szkolny budynek wypełnił gwar dzieci, które ochoczo przybyły (mimo soboty) wraz z rodzicami i rodzeństwem. Czekało na nich mnóstwo atrakcji.
  Pani dyrektor Krystyna Warczyk ciepło powitała gości, a później rozpoczęły się pokazy taneczne w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Wegwerta. Rytmiczna muzyka szybko porwała wszystkich do tańca, charyzmatyczny instruktor zaproponował więc wspólną zabawę. Później najmłodsi uczniowie wraz ze starszymi koleżankami i kolegami uczestniczyli m.in. w warsztatach plastycznych, w trakcie których robili kolorowe maski i jesienne kompozycje.
  W sali biologicznej natomiast milusińscy, korzystając z mikroskopów, podglądali świat przyrody.
  W tym czasie rodzice przyjemnie spędzali czas w specjalnie na ten dzień przygotowanej Szkolnej Kawiarence, delektując się pysznymi ciastami i zdrowymi sałatkami.
  Na zakończenie w sali gimnastycznej odbyły się sportowe rozgrywki. Do zdrowej rywalizacji chętnie włączyli się także dorośli. Festyn trwał trzy godziny. Pogoda dopisała i z pewnością była sprzymierzeńcem fantastycznej, rodzinnej atmosfery. 
  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu. Do zobaczenia za rok…
  Fotorelację można obejrzeć w albumie fotograficznym.

   

 • NOWY ROK SZKOLNY

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym odbędzie się dla wszystkich uczniów 4 września 2017r. o godz 9.00 na hali sportowej. 

  Msza Św w Kościele Parafialnym 4.09.2017r. o godz. 8.00

  Odjazdy autokarów:
  7.10 pierwszy przystanek na Borowej
  7.15 Zielona Góra
  7.20 pierwszy przystanek Chrusty-Będzelin
  7.30  Kaletnik
  7.45 Gałków Parcela

  Odwóz 1030 spod szkoły

 • Informacja dla miłośników książek i czytania

  W miniony czwartek 22 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość jednorazowego wypożyczenia książek na czas wakacji. Wielu skorzystało z tej okazji- w sumie wypożyczono 179 książek. W najbliższy wtorek 27 czerwca 2017 r. w godzinach 10.00-13.00 zapraszam tych uczniów, którzy nie skorzystali w czwartek ze zbiorów biblioteki szkolnej, a chętnie wypożyczą interesujące ich książki na czas wakacji.

                                                                                                            E. Szeleszczyk

 • Szanowni Rodzice

  Zwracamy się z prośbą do chętnych rodzin o ugoszczenie uczniów z wymiany międzynarodowej w ramach projektu Erasmus+ pt:" The world we live in", czyli "Świat, w którym żyjemy". Termin przybycia gości to 19.11.2017, a wyjazdu 25.11.2017r. 
  Osoby zainteresowane proszone są o kontakt ze szkołą do dnia 23.06.2017 do godz. 14.00.

 • WAŻNE TELEFONY

  112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja - 997
  Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR - 601 100 100 w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300 

 • Pod słońcem Sycylii

  Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym od września 2015 roku realizują projekt Erasmus+ „The world we live in” i współpracują ze szkołami z: Czech, Włoch, Turcji i Rumunii.  Pod czujnym okiem pani Ewy Zielińskiej – koordynatorki przedsięwzięcia – podejmują różne działania, prowadzą wideokonferencje.

  20 maja natomiast czwórka gimnazjalistów (Barbara Federak kl. IIa, Emilia Gawryś kl.IIb, Patryk Spiesz kl.IIb, Krzysztof Żyndul kl.IIb) wraz z reprezentacją nauczycieli (Krystyna Warczyk, Joanna Karasek, Ewa Zielińska) poleciała na Sycylię, by spotkać się z uczestnikami projektu z partnerskich szkół. Miałam przyjemność wziąć udział w tej sycylijskiej przygodzie.

  Mieszkańcy miasteczka Altavilla Milicia bardzo ciepło przyjęli wszystkich gości. Już pierwszego dnia odbyła się na naszą cześć kolorowa uliczna fiesta. Włoscy gospodarze pragnęli pokazać kulturowe bogactwo swojej wyspy, dzięki czemu zwiedziliśmy nie tylko Palermo i podziwialiśmy unikatowe mozaiki w Monreale, ale dotarliśmy również na Etnę – najwyższy i największy obecnie stożek wulkaniczny w Europie. Każdy dzień spędzony na Sycylii okazał się niepowtarzalny.

  Kulminacyjnym punktem spotkania było wspólne gotowanie w wynajętej w tym celu nadmorskiej restauracji.  Każda szkoła partnerska przygotowała danie typowe dla swojego kraju. My serwowaliśmy m.in. kluski śląskie z sosem grzybowym (z prawdziwków przywiezionych z Polski). Oczywiście też mieliśmy okazję  spróbować przysmaków kuchni włoskiej , tureckiej, rumuńskiej oraz czeskiej. Włoskie spotkanie skończyło się, rzecz jasna, wspólnym biesiadowaniem i tańcami.

  Po tygodniu wróciliśmy do kraju nie tylko opaleni sycylijskim słońcem, ale naładowani pozytywną, włoską energią. Warto wspomnieć, że w drodze powrotnej zajrzeliśmy do Pizzy i sprawdziliśmy, jak się ma słynna Krzywa Wieża.

  Teraz z niecierpliwością czekamy na listopadowe spotkanie w ramach projektu Erasmus+, które odbędzie się w Gałkowie.

  Joanna Karasek

  Zdjęcia znaleźć można na stronie projektu: https://sites.google.com/site/theworldweliveinerasmusplus/home/visit-in-italy

 • Matematyczny Geniusz

  30 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach odbył się Gminny Konkurs "Matematyczny Geniusz". Wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły: Marcel Pilaszek, Maja Simon, Sonia Kurczewska oraz Aleksandra Pawlak. Uczestnicy konkursu przez 60 minut zmagali się z 15 zadaniami matematycznymi. 

  Dla Oli Pawlak (kl. IIIc) matematyczne łamigłówki okazały się na tyle proste, że zajęła ona II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 • Jak nie czytam, jak czytam

  1 czerwca wzięliśmy udział w II edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

  1 czerwca 2017 r. o godz.10.00 wszyscy obecni uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym wraz z dyrekcją, ychowawcami i nauczycielami włączyli się w II ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”, mającą na celu ustanowienie rekordu czytania przez dzieci i młodzież w jednym momencie i wskazaniu, że młodzi czytają więcej od dorosłych.
  W czerwcu 2016 roku w jednym momencie w całej Polsce czytało 432 608 uczniów. Punktualnie o godzinie 10. 00 (podobnie jak w całym kraju) nasi uczniowie i nauczyciele w liczbie 295 czytali cicho przez 10 minut książki, które przynieśli ze sobą. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Następnie przez 3 kolejne minuty wszyscy uczestnicy jednocześnie czytali głośno swoje książki. Po zakończeniu głośnego czytania uczniowie utworzyli z siebie napis: Gałków czyta Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za udział i pomoc w przeprowadzeniu akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dziękuję rodzicom i uczniom, którzy wykonali transparenty
  z hasłami promującymi czytanie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

                                                                                                                        E. Szeleszczyk

 • Wycieczka do Torunia

   

  16 i 17 maja 2017 roku uczniowie z klasy II a i II c wraz z wychowcami: Bożeną Delewska, Anną Lewandowską i Pauliną Waszczykowską wybrali się na wycieczkę do Torunia.Pierwszego dnia wycieczki dzieci zwiedziły Stare Miasto, odwiedziły Dom Legend Toruńskich oraz Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach k.Torunia, gdzie z bliska zabaczyły największy w Polsce radioteleskop. Na nocleg uczniowie udali się do Osady Leśnej Barbarka, gdzie na zakończenie dnia odbyło się ognisko. Drugiego dnia wycieczki uczniowie własnoręcznie wyrabiali ciasto i piekli toruńskie pierniki w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła.Toruń nie był jedyną atrakcją wycieczki, w drodze powrotnej dzieci odwiedziły Ciechocinek, tam miło spędziły czas w Parku Zdrojowym, następnie udały się na tamę do Włocławka. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Skansenie w Kłóbce, która zwana jest "Perłą Kujaw". Tamtejszy park etnograficzny ukazuje charakterystyczną wiejską i dworską architekturę z XVIII i XiX wieku.Dwa majowe dni zleciały bardzo szybko, pogoda dopisała a dzieci wróciły zadowolone do swoich domów.

 • ZAGŁOSUJ NA NASZĄ INICJATYWĘ

  Prosimy wszystkich o głos na naszą inicjatywę.Jej celem jest wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie równorzędnych możliwości rozwoju dzieciom –mieszkańcom naszej miejscowości.Nowoczesny sprzęt, który zostanie zakupiony będzie wykorzystywany do pracy z dziećmi wymagającymi specjalistycznego wsparcia psychoedukacyjnego, jak również pozwoli na zorganizowanie dodatkowych zajęć rozwijających uzdolnienia, zainteresowania, stymulujących psychofizycznie wszystkich zainteresowanych uczniów. Każdy głos jest dla nas bardzo ważny. Pomóż nam pozyskać środki dla uczniów.
  Wystarczy wejść na stronę  http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1269.html

  i oddać głos na  naszą inicjatywę.
  Dziękujemy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub
  512446650

Galeria zdjęć