NPRCz

Wiadomości

 • NOWY ROK SZKOLNY

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym odbędzie się dla wszystkich uczniów 4 września 2017r. o godz 9.00 na hali sportowej. 

  Msza Św w Kościele Parafialnym 4.09.2017r. o godz. 8.00

  Odjazdy autokarów:
  7.10 pierwszy przystanek na Borowej
  7.15 Zielona Góra
  7.20 pierwszy przystanek Chrusty-Będzelin
  7.30  Kaletnik
  7.45 Gałków Parcela

  Odwóz 1030 spod szkoły

 • Informacja dla miłośników książek i czytania

  W miniony czwartek 22 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość jednorazowego wypożyczenia książek na czas wakacji. Wielu skorzystało z tej okazji- w sumie wypożyczono 179 książek. W najbliższy wtorek 27 czerwca 2017 r. w godzinach 10.00-13.00 zapraszam tych uczniów, którzy nie skorzystali w czwartek ze zbiorów biblioteki szkolnej, a chętnie wypożyczą interesujące ich książki na czas wakacji.

                                                                                                            E. Szeleszczyk

 • Szanowni Rodzice

  Zwracamy się z prośbą do chętnych rodzin o ugoszczenie uczniów z wymiany międzynarodowej w ramach projektu Erasmus+ pt:" The world we live in", czyli "Świat, w którym żyjemy". Termin przybycia gości to 19.11.2017, a wyjazdu 25.11.2017r. 
  Osoby zainteresowane proszone są o kontakt ze szkołą do dnia 23.06.2017 do godz. 14.00.

 • WAŻNE TELEFONY

  112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja - 997
  Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR - 601 100 100 w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300 

 • Pod słońcem Sycylii

  Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym od września 2015 roku realizują projekt Erasmus+ „The world we live in” i współpracują ze szkołami z: Czech, Włoch, Turcji i Rumunii.  Pod czujnym okiem pani Ewy Zielińskiej – koordynatorki przedsięwzięcia – podejmują różne działania, prowadzą wideokonferencje.

  20 maja natomiast czwórka gimnazjalistów (Barbara Federak kl. IIa, Emilia Gawryś kl.IIb, Patryk Spiesz kl.IIb, Krzysztof Żyndul kl.IIb) wraz z reprezentacją nauczycieli (Krystyna Warczyk, Joanna Karasek, Ewa Zielińska) poleciała na Sycylię, by spotkać się z uczestnikami projektu z partnerskich szkół. Miałam przyjemność wziąć udział w tej sycylijskiej przygodzie.

  Mieszkańcy miasteczka Altavilla Milicia bardzo ciepło przyjęli wszystkich gości. Już pierwszego dnia odbyła się na naszą cześć kolorowa uliczna fiesta. Włoscy gospodarze pragnęli pokazać kulturowe bogactwo swojej wyspy, dzięki czemu zwiedziliśmy nie tylko Palermo i podziwialiśmy unikatowe mozaiki w Monreale, ale dotarliśmy również na Etnę – najwyższy i największy obecnie stożek wulkaniczny w Europie. Każdy dzień spędzony na Sycylii okazał się niepowtarzalny.

  Kulminacyjnym punktem spotkania było wspólne gotowanie w wynajętej w tym celu nadmorskiej restauracji.  Każda szkoła partnerska przygotowała danie typowe dla swojego kraju. My serwowaliśmy m.in. kluski śląskie z sosem grzybowym (z prawdziwków przywiezionych z Polski). Oczywiście też mieliśmy okazję  spróbować przysmaków kuchni włoskiej , tureckiej, rumuńskiej oraz czeskiej. Włoskie spotkanie skończyło się, rzecz jasna, wspólnym biesiadowaniem i tańcami.

  Po tygodniu wróciliśmy do kraju nie tylko opaleni sycylijskim słońcem, ale naładowani pozytywną, włoską energią. Warto wspomnieć, że w drodze powrotnej zajrzeliśmy do Pizzy i sprawdziliśmy, jak się ma słynna Krzywa Wieża.

  Teraz z niecierpliwością czekamy na listopadowe spotkanie w ramach projektu Erasmus+, które odbędzie się w Gałkowie.

  Joanna Karasek

  Zdjęcia znaleźć można na stronie projektu: https://sites.google.com/site/theworldweliveinerasmusplus/home/visit-in-italy

 • Matematyczny Geniusz

  30 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach odbył się Gminny Konkurs "Matematyczny Geniusz". Wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły: Marcel Pilaszek, Maja Simon, Sonia Kurczewska oraz Aleksandra Pawlak. Uczestnicy konkursu przez 60 minut zmagali się z 15 zadaniami matematycznymi. 

  Dla Oli Pawlak (kl. IIIc) matematyczne łamigłówki okazały się na tyle proste, że zajęła ona II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 • Jak nie czytam, jak czytam

  1 czerwca wzięliśmy udział w II edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

  1 czerwca 2017 r. o godz.10.00 wszyscy obecni uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym wraz z dyrekcją, ychowawcami i nauczycielami włączyli się w II ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”, mającą na celu ustanowienie rekordu czytania przez dzieci i młodzież w jednym momencie i wskazaniu, że młodzi czytają więcej od dorosłych.
  W czerwcu 2016 roku w jednym momencie w całej Polsce czytało 432 608 uczniów. Punktualnie o godzinie 10. 00 (podobnie jak w całym kraju) nasi uczniowie i nauczyciele w liczbie 295 czytali cicho przez 10 minut książki, które przynieśli ze sobą. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Następnie przez 3 kolejne minuty wszyscy uczestnicy jednocześnie czytali głośno swoje książki. Po zakończeniu głośnego czytania uczniowie utworzyli z siebie napis: Gałków czyta Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za udział i pomoc w przeprowadzeniu akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dziękuję rodzicom i uczniom, którzy wykonali transparenty
  z hasłami promującymi czytanie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

                                                                                                                        E. Szeleszczyk

 • Wycieczka do Torunia

   

  16 i 17 maja 2017 roku uczniowie z klasy II a i II c wraz z wychowcami: Bożeną Delewska, Anną Lewandowską i Pauliną Waszczykowską wybrali się na wycieczkę do Torunia.Pierwszego dnia wycieczki dzieci zwiedziły Stare Miasto, odwiedziły Dom Legend Toruńskich oraz Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach k.Torunia, gdzie z bliska zabaczyły największy w Polsce radioteleskop. Na nocleg uczniowie udali się do Osady Leśnej Barbarka, gdzie na zakończenie dnia odbyło się ognisko. Drugiego dnia wycieczki uczniowie własnoręcznie wyrabiali ciasto i piekli toruńskie pierniki w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła.Toruń nie był jedyną atrakcją wycieczki, w drodze powrotnej dzieci odwiedziły Ciechocinek, tam miło spędziły czas w Parku Zdrojowym, następnie udały się na tamę do Włocławka. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Skansenie w Kłóbce, która zwana jest "Perłą Kujaw". Tamtejszy park etnograficzny ukazuje charakterystyczną wiejską i dworską architekturę z XVIII i XiX wieku.Dwa majowe dni zleciały bardzo szybko, pogoda dopisała a dzieci wróciły zadowolone do swoich domów.

 • ZAGŁOSUJ NA NASZĄ INICJATYWĘ

  Prosimy wszystkich o głos na naszą inicjatywę.Jej celem jest wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie równorzędnych możliwości rozwoju dzieciom –mieszkańcom naszej miejscowości.Nowoczesny sprzęt, który zostanie zakupiony będzie wykorzystywany do pracy z dziećmi wymagającymi specjalistycznego wsparcia psychoedukacyjnego, jak również pozwoli na zorganizowanie dodatkowych zajęć rozwijających uzdolnienia, zainteresowania, stymulujących psychofizycznie wszystkich zainteresowanych uczniów. Każdy głos jest dla nas bardzo ważny. Pomóż nam pozyskać środki dla uczniów.
  Wystarczy wejść na stronę  http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1269.html

  i oddać głos na  naszą inicjatywę.
  Dziękujemy

 • 16.05.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia z okazji 3-maja.

 • Powiatowy Turniej BRD

  Wśród najlepszych uczniów ze szkół  gimnazjalnych naszego powiatu, którzy w dniu 25.04.2017r. stanęli do turniejowej rywalizacji w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego znaleźli się również zawodnicy reprezentujący naszą szkołę. Druzyna w składzie Wojciech Żyndul, Krzysztof Żyndul, Michał Bankowski i Patryk Spiesz pod opieką  nauczycielki techniki pani Joanny Węderskiej zajęła trzecie miejsce.
  Jak corocznie organizatorem powiatowych eliminacji ,,Turnieju BRD" byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, którzy przeprowadzili konkurencje polegające na sprawdzianie wiedzy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  którą zweryfikowano przeprowadzając test składający się z trzydziestu pytań, wiedzy praktycznej z pierwszej pomocy przedmedycznej (wsparcie ze strony ratowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z/s w Koluszkach) oraz umiejętności w jeździe rowerem po torze przeszkód i miasteczku rowerowym.
  Celem turnieju wpisującego się zagadnieniowo w ogólnopolską kampanię ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”  jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.
  Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • IX Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

  W dniu 20.04.2017r w MOK w Koluszkach odbył się IX Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Koluszkach.Wśród 55 uczestników znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Wielokrotna lauretka tego konkursu, ucznnica klasy IIIa gimnazjum Natalia Jaruga zajęła I miejsce śpiewając piosenkę " Tango na głos i orkiestrę i jescze jeden głos". Drugi nasz reprezentant, Patryk Turek z klasy IVa otrzymał wyróżnienie za piosenkę "Noc nad Utratą"
  Gratulujemy.

 • Drzwi otwarte dla Przedszkolaków i ich Rodziców

   

  W środę 26 kwietnia 2017 roku Szkoła Podstawowa w Gałkowie Dużym, po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną edukację w szkole podstawowej. 
  Z okazji do zwiedzenia naszej placówki skorzystało bardzo liczne grono przybyłych gości.

   Niewątpliwą atrakcją dla dzieci, oprócz słodkiego poczęstunku, było bajeczne przedstawienie „Wesoły świat Jana Brzechwy’, nieodbiegające od poziomu artystycznego aktorów teatralnych, lecz w wykonaniu uczniów z trzecich klas naszej szkoły oraz profesjonalny taniec drugo i trzecioklasistek, które w gminnym konkursie tanecznym wywalczyły drugie miejsce.
  Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych rodziców, a przede wszystkim przyszłych pierwszaczków i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym!

  a zatem do zobaczenia we wrześniu

  W naszej szkole naprawdę jest wesoło!

  Jolanta Kruś


   

 • Drugoklasiści odwiedzili bibliotekę publiczną

  W nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada corocznie 23 kwietnia, uczniowie klas II a, II b i II c odwiedzili Bibliotekę Publiczną
  w Gałkowie Dużym. Młodzi czytelnicy mieli okazję poznać podobieństwa i różnice między biblioteką szkolną i publiczną. Wyszukiwali, przy pomocy p. Marty Dąbrowskiej (pracownika biblioteki publicznej), konkretnych książek w tradycyjnym katalogu kartkowym, a następnie te same utwory odnajdowali na półkach regałów bibliotecznych. Drugoklasiści mogli też obejrzeć nowoczesne elektroniczne karty czytelnika oraz przypatrzeć się, w jaki sposób wypożycza się lub przedłuża zbiory w oparciu o elektroniczny system biblioteczny MAK+

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w Albumie fotograficznym.

 • WIELKANOCNE ŻYCZENIA

  Niech moc Zmartwychwstania,moc Zwycięstwa,
  która uwalnia,przebacza i uzdrawia
  będzie z Nami w prawdzie,nadziei i miłości !

  Radosnego Wielkanocnego Alleluja!

 • Autyzm - ,,Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”

  02.04.2017r. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym po raz kolejny obchodzili Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie. Wychowawcy klas zadbali o to, aby pogłębić wiedzę i wrażliwość dzieci na temat autyzmu, zwrócić uwagę na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby autystyczne  oraz ich najbliżsi  (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia). Uczniowie wykonali gazetkę informacyjną i emblematy na znak solidarności z osobami cierpiącymi na to zaburzenie. 

 • Uwaga Rodzice!

  W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na tablicy  informacyjnej w szkole oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce "Pegagog szkolny". Zawarte wskazówki mają na celu pomóc Państwu podjąć odpowiedzialne i rozsądne działania, aby wyeliminować narastający problem styczności dzieci z niestosownymi treściami w sieci.

  Pedagodzy Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym.

   

 • Wiosna w naszej szkole

  21 marca Uczniowie Naszej Szkoły powitali wiosnę! Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy radośnie i aktywnie. Na hali sportowej odbyły się zawody, w klasach organizowane były turnieje gier planszowych, układania puzzli oraz zajęcia plastyczne. Oby wiosna zagościła z nami już na dobre .

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub
  512446650

Galeria zdjęć