Wiadomości

Projekty i programy realizowane w szkole

Niedziela 23.07.2017

UWAGA

WITAMY NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ W GAŁKOWIE DUŻYM

Wiadomości

• W miniony czwartek 22 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość jednorazowego wypożyczenia książek na czas wakacji. Wielu skorzystało z tej okazji- w sumie wypożyczono 179 książek. W najbliższy wtorek 27 czerwca 2017 r. w godzinach 10.00-13.00 zapraszam tych uczniów, którzy nie skorzystali w czwartek ze zbiorów biblioteki szkolnej, a chętnie wypożyczą interesujące ich książki na czas wakacji.

E. Szeleszczyk

• Zwracamy się z prośbą do chętnych rodzin o ugoszczenie uczniów z wymiany międzynarodowej w ramach projektu Erasmus+ pt:" The world we live in", czyli "Świat, w którym żyjemy". Termin przybycia gości to 19.11.2017, a wyjazdu 25.11.2017r.
    Osoby zainteresowane proszone są o kontakt ze szkołą do dnia 23.06.2017 do godz. 14.00.

• WAŻNE TELEFONY

112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja - 997
    Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR - 601 100 100 w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300

• Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym od września 2015 roku realizują projekt Erasmus+ „The world we live in” i współpracują ze szkołami z: Czech, Włoch, Turcji i Rumunii.  Pod czujnym okiem pani Ewy Zielińskiej – koordynatorki przedsięwzięcia – podejmują różne działania, prowadzą wideokonferencje.

20 maja natomiast czwórka gimnazjalistów (Barbara Federak kl. IIa, Emilia Gawryś kl.IIb, Patryk Spiesz kl.IIb, Krzysztof Żyndul kl.IIb) wraz z reprezentacją nauczycieli (Krystyna Warczyk, Joanna Karasek, Ewa Zielińska) poleciała na Sycylię, by spotkać się z uczestnikami projektu z partnerskich szkół. Miałam przyjemność wziąć udział w tej sycylijskiej przygodzie.

• 30 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach odbył się Gminny Konkurs "Matematyczny Geniusz". Wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły: Marcel Pilaszek, Maja Simon, Sonia Kurczewska oraz Aleksandra Pawlak. Uczestnicy konkursu przez 60 minut zmagali się z 15 zadaniami matematycznymi.

Dla Oli Pawlak (kl. IIIc) matematyczne łamigłówki okazały się na tyle proste, że zajęła ona II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• 1 czerwca wzięliśmy udział w II edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

1 czerwca 2017 r. o godz.10.00 wszyscy obecni uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym wraz z dyrekcją, ychowawcami i nauczycielami włączyli się w II ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”, mającą na celu ustanowienie rekordu czytania przez dzieci i młodzież w jednym momencie i wskazaniu, że młodzi czytają więcej od dorosłych.
    W czerwcu 2016 roku w jednym momencie w całej Polsce czytało 432 608 uczniów. Punktualnie o godzinie 10. 00 (podobnie jak w całym kraju) nasi uczniowie i nauczyciele w liczbie 295 czytali cicho przez 10 minut książki, które przynieśli ze sobą. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Następnie przez 3 kolejne minuty wszyscy uczestnicy jednocześnie czytali głośno swoje książki. Po zakończeniu głośnego czytania uczniowie utworzyli z siebie napis: Gałków czyta Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za udział i pomoc w przeprowadzeniu akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dziękuję rodzicom i uczniom, którzy wykonali transparenty
    z hasłami promującymi czytanie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

•

16 i 17 maja 2017 roku uczniowie z klasy II a i II c wraz z wychowcami: Bożeną Delewska, Anną Lewandowską i Pauliną Waszczykowską wybrali się na wycieczkę do Torunia.Pierwszego dnia wycieczki dzieci zwiedziły Stare Miasto, odwiedziły Dom Legend Toruńskich oraz Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach k.Torunia, gdzie z bliska zabaczyły największy w Polsce radioteleskop. Na nocleg uczniowie udali się do Osady Leśnej Barbarka, gdzie na zakończenie dnia odbyło się ognisko. Drugiego dnia wycieczki uczniowie własnoręcznie wyrabiali ciasto i piekli toruńskie pierniki w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła.Toruń nie był jedyną atrakcją wycieczki, w drodze powrotnej dzieci odwiedziły Ciechocinek, tam miło spędziły czas w Parku Zdrojowym, następnie udały się na tamę do Włocławka. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Skansenie w Kłóbce, która zwana jest "Perłą Kujaw". Tamtejszy park etnograficzny ukazuje charakterystyczną wiejską i dworską architekturę z XVIII i XiX wieku.Dwa majowe dni zleciały bardzo szybko, pogoda dopisała a dzieci wróciły zadowolone do swoich domów.

• Prosimy wszystkich o głos na naszą inicjatywę.Jej celem jest wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie równorzędnych możliwości rozwoju dzieciom –mieszkańcom naszej miejscowości.Nowoczesny sprzęt, który zostanie zakupiony będzie wykorzystywany do pracy z dziećmi wymagającymi specjalistycznego wsparcia psychoedukacyjnego, jak również pozwoli na zorganizowanie dodatkowych zajęć rozwijających uzdolnienia, zainteresowania, stymulujących psychofizycznie wszystkich zainteresowanych uczniów. Każdy głos jest dla nas bardzo ważny. Pomóż nam pozyskać środki dla uczniów.
    Wystarczy wejść na stronę  http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1269.html

i oddać głos na  naszą inicjatywę.

• Zespół Szkół w Gałkowie Dużym
    ul. Dzieci Polskich 14