NASZ PATRON

Piątek 24.11.2017

UWAGA

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GAŁKOWIE DUŻYM

• 21.11.2017

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada.

• Uczniowie klasy III a w ramach projektu edukacyjnego, którego głównym celem było racjonalne gospodarowanie określonym budżetem, realizowali „ Lekcję przedsiębiorczości”. Na zajęciach został przygotowany plan działań, wśród których znalazła się wycieczka do Łodzi i wyjście do oddziału Banku BSP w Gałkowie.

10 października 2017 roku wybraliśmy się pociągiem do byłej stolicy polskiego włókiennictwa. Każdy uczestnik miał do dyspozycji identyczną kwotę, którą powinien przeznaczyć na samodzielny zakup biletu i wybrany przez siebie posiłek. W Łodzi odwiedziliśmy Plac Wolności, pomnik Tadeusza Kościuszki, „ Dętkę” oraz przeszliśmy ulicą Piotrkowską. Juliana Tuwima siedzącego na ławeczce powitaliśmy recytując znaną „ Lokomotywę”. Następnie w znanej restauracji Pozytywka czekało nas następne wyzwanie. Każdy musiał samodzielnie zamówić i zapłacić za wybrany przez siebie posiłek, pamiętając o kwocie jaka mu została do dyspozycji.

• Dzień 27 października 2017 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klas Ia i Ib.
    W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym.

Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli wierszem „Kto Ty jesteś -  Polak mały” i odśpiewali pieśń „Legiony” – aby uhonorować Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest patronem naszej szkoły i powinien być wzorem do naśladowania dla uczniów.  Następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

• Drodzy uczniowie,  po kilkuletniej przerwie dzisiaj ukazał się pierwszy numer szkolnej gazetki "Z ostatniej ławki".
    Zachęcamy do jej przeczytania i czekamy na Wasze pomysły i uwagi.

Jeśli chcesz zapoznać się z pierwszym numerem kliknij na link: gazetkanr1.pdf

• Drodzy uczniowie,
    biblioteka szkolna zachęca wszystkich do wzięcia udziału w dwóch konkursach plastycznych:

1. PORTRET PATRONA SZKOŁY
    2.ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI ASTRID LINDGREN
    Regulaminy dostępne są w zakładce biblioteka szkolna.

• 13 października br. uczniowie kl. VI i VII pod opieką nauczycielek Joanny Bartkowskiej i Joanny Karasek wyruszyli do Lądka Zdroju, gdzie aktywnie spędzili 5 dni, uczestnicząc w warsztatach Euroweek. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, a nad ich przebiegiem i organizacją czuwali sympatyczni wolontariusze m.in. z Ugandy, Filipin, Indonezji, Meksyku, Gruzji i Francji. Dzięki tej swoistej mieszance kulturowej uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się krajom, z których pochodzą wolontariusze. Poznali ich tradycje i żywieniowe upodobania.

•

17 października 2017 roku przeprowadziliśmy warsztaty przyrodnicze. Wraz z rodzicami przesadziliśmy wszystkie kwiaty doniczkowe w naszej klasie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

Rośliny należy przesadzać zawsze do większej doniczki i świeżej ziemi, gdy jej korzenie wypełniają już doniczkę, w której rosły. Odpowiednio dobrane i pielęgnowane są ozdobą klasy i naszych domów. Pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie – wytwarzają tlen, a wiele z nich ma lecznice właściwości.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w naszą edukację - uczniowie klasy Ib, z wychowawcą Jolantą Kruś

• 16.10.2017

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DEN 2017.

• Festyn Rodzinny na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. 30 września od wczesnych godzin rannych szkolny budynek wypełnił gwar dzieci, które ochoczo przybyły (mimo soboty) wraz z rodzicami i rodzeństwem. Czekało na nich mnóstwo atrakcji.
    Pani dyrektor Krystyna Warczyk ciepło powitała gości, a później rozpoczęły się pokazy taneczne w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Wegwerta. Rytmiczna muzyka szybko porwała wszystkich do tańca, charyzmatyczny instruktor zaproponował więc wspólną zabawę. Później najmłodsi uczniowie wraz ze starszymi koleżankami i kolegami uczestniczyli m.in. w warsztatach plastycznych, w trakcie których robili kolorowe maski i jesienne kompozycje.
    W sali biologicznej natomiast milusińscy, korzystając z mikroskopów, podglądali świat przyrody.
    W tym czasie rodzice przyjemnie spędzali czas w specjalnie na ten dzień przygotowanej Szkolnej Kawiarence, delektując się pysznymi ciastami i zdrowymi sałatkami.
    Na zakończenie w sali gimnastycznej odbyły się sportowe rozgrywki. Do zdrowej rywalizacji chętnie włączyli się także dorośli. Festyn trwał trzy godziny. Pogoda dopisała i z pewnością była sprzymierzeńcem fantastycznej, rodzinnej atmosfery.
    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu. Do zobaczenia za rok…
    Fotorelację można obejrzeć w albumie fotograficznym.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym odbędzie się dla wszystkich uczniów 4 września 2017r. o godz 9.00 na hali sportowej.

Msza Św w Kościele Parafialnym 4.09.2017r. o godz. 8.00

Odjazdy autokarów: