Wiadomości

Projekty i programy realizowane w szkole

Wtorek 26.09.2017

UWAGA

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GAŁKOWIE DUŻYM

Wiadomości

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym odbędzie się dla wszystkich uczniów 4 września 2017r. o godz 9.00 na hali sportowej.

Msza Św w Kościele Parafialnym 4.09.2017r. o godz. 8.00

Odjazdy autokarów:
    7.10 pierwszy przystanek na Borowej
    7.15 Zielona Góra
    7.20 pierwszy przystanek Chrusty-Będzelin
    7.30  Kaletnik
    7.45 Gałków Parcela

• W miniony czwartek 22 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość jednorazowego wypożyczenia książek na czas wakacji. Wielu skorzystało z tej okazji- w sumie wypożyczono 179 książek. W najbliższy wtorek 27 czerwca 2017 r. w godzinach 10.00-13.00 zapraszam tych uczniów, którzy nie skorzystali w czwartek ze zbiorów biblioteki szkolnej, a chętnie wypożyczą interesujące ich książki na czas wakacji.

E. Szeleszczyk

• Zwracamy się z prośbą do chętnych rodzin o ugoszczenie uczniów z wymiany międzynarodowej w ramach projektu Erasmus+ pt:" The world we live in", czyli "Świat, w którym żyjemy". Termin przybycia gości to 19.11.2017, a wyjazdu 25.11.2017r.
    Osoby zainteresowane proszone są o kontakt ze szkołą do dnia 23.06.2017 do godz. 14.00.

• WAŻNE TELEFONY

112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja - 997
    Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR - 601 100 100 w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300

• Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym od września 2015 roku realizują projekt Erasmus+ „The world we live in” i współpracują ze szkołami z: Czech, Włoch, Turcji i Rumunii.  Pod czujnym okiem pani Ewy Zielińskiej – koordynatorki przedsięwzięcia – podejmują różne działania, prowadzą wideokonferencje.

20 maja natomiast czwórka gimnazjalistów (Barbara Federak kl. IIa, Emilia Gawryś kl.IIb, Patryk Spiesz kl.IIb, Krzysztof Żyndul kl.IIb) wraz z reprezentacją nauczycieli (Krystyna Warczyk, Joanna Karasek, Ewa Zielińska) poleciała na Sycylię, by spotkać się z uczestnikami projektu z partnerskich szkół. Miałam przyjemność wziąć udział w tej sycylijskiej przygodzie.

• 30 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach odbył się Gminny Konkurs "Matematyczny Geniusz". Wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły: Marcel Pilaszek, Maja Simon, Sonia Kurczewska oraz Aleksandra Pawlak. Uczestnicy konkursu przez 60 minut zmagali się z 15 zadaniami matematycznymi.

Dla Oli Pawlak (kl. IIIc) matematyczne łamigłówki okazały się na tyle proste, że zajęła ona II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• 1 czerwca wzięliśmy udział w II edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

1 czerwca 2017 r. o godz.10.00 wszyscy obecni uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym wraz z dyrekcją, ychowawcami i nauczycielami włączyli się w II ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”, mającą na celu ustanowienie rekordu czytania przez dzieci i młodzież w jednym momencie i wskazaniu, że młodzi czytają więcej od dorosłych.
    W czerwcu 2016 roku w jednym momencie w całej Polsce czytało 432 608 uczniów. Punktualnie o godzinie 10. 00 (podobnie jak w całym kraju) nasi uczniowie i nauczyciele w liczbie 295 czytali cicho przez 10 minut książki, które przynieśli ze sobą. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Następnie przez 3 kolejne minuty wszyscy uczestnicy jednocześnie czytali głośno swoje książki. Po zakończeniu głośnego czytania uczniowie utworzyli z siebie napis: Gałków czyta Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za udział i pomoc w przeprowadzeniu akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dziękuję rodzicom i uczniom, którzy wykonali transparenty
    z hasłami promującymi czytanie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

•

16 i 17 maja 2017 roku uczniowie z klasy II a i II c wraz z wychowcami: Bożeną Delewska, Anną Lewandowską i Pauliną Waszczykowską wybrali się na wycieczkę do Torunia.Pierwszego dnia wycieczki dzieci zwiedziły Stare Miasto, odwiedziły Dom Legend Toruńskich oraz Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach k.Torunia, gdzie z bliska zabaczyły największy w Polsce radioteleskop. Na nocleg uczniowie udali się do Osady Leśnej Barbarka, gdzie na zakończenie dnia odbyło się ognisko. Drugiego dnia wycieczki uczniowie własnoręcznie wyrabiali ciasto i piekli toruńskie pierniki w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła.Toruń nie był jedyną atrakcją wycieczki, w drodze powrotnej dzieci odwiedziły Ciechocinek, tam miło spędziły czas w Parku Zdrojowym, następnie udały się na tamę do Włocławka. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Skansenie w Kłóbce, która zwana jest "Perłą Kujaw". Tamtejszy park etnograficzny ukazuje charakterystyczną wiejską i dworską architekturę z XVIII i XiX wieku.Dwa majowe dni zleciały bardzo szybko, pogoda dopisała a dzieci wróciły zadowolone do swoich domów.

• Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
    ul. Dzieci Polskich 14