Nawigacja

 • 09.02.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ostatki SP.

 • 09.02.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ostatki gimnazjum.

 • Uroczyście obiecuję być dobrym czytelnikiem…

    W miniony piątek – 5 lutego 2016 r. –w bibliotece Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Uczniowie klasy I a, I b i I c zostali włączeni w poczet aktywnych czytelników biblioteki szkolnej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:  dyrekcja szkoły, wychowawcy klas I i pani Marta Dąbrowska- pracownik Gałkowskiej Filii Biblioteki Publicznej w Koluszkach. W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyli też szóstoklasiści- uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki, którzy wcielili się w role: Alladyna, Kopciuszka, Alibaby, Dziewczynki z zapałkami, Wróżki, Baby Jagi, Smoka, Królewny Książki. Postaci z bajek i baśni swoimi występami i strojami uświetniły ten dzień. Były też świadkami obietnicy złożonej przez pierwszoklasistów, którzy przyrzekali czytać i szanować wypożyczone książki. Najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i tekturowe teczki ufundowane z konta rady rodziców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 • Zabierz książki i czasopisma na ferie zimowe !

  Po raz kolejny biblioteka szkolna ogłasza akcję pod nazwą „Zabierz książki i czasopisma na ferie zimowe”. W dniach 8-12 lutego 2016 r. zapraszam wszystkich miłośników czytania do wypożyczania 4-5 książek i 4-5 czasopism na czas ferii zimowych.

      E. Szeleszczyk

 • W klasie piątej szczęśliwie powróciła…moda na czytanie

  Od kilku tygodni w naszej szkolnej bibliotece cieszymy się książkami naszych marzeń, nie mniej jednak cieszymy się z powrotu naszych dawnych aktywnych czytelników. I tak między regały i biblioteczne stoliki powrócili po wielomiesięcznej przerwie uczennice i uczniowie obecnej klasy piątej. Trzymamy kciuki, by nie stracili zapału do czytania i dzielnie wyznaczali tę drogę innym czytelnikom. Chłopcy z klasy piątej szczególnie zainteresowali się „Strażnikami historii”, „Zwiadowcami”, „Dziennikiem cwaniaczka”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć piątoklasistów coraz częściej spędzających przerwy z książką.

        Elżbieta      Szeleszczyk

 • Gratulacje dla Natalki i Marysi

   Z przyjemnością informujemy, że uczennica kl. IIa gimnazjum Natalia Jaruga zajęła I miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym  Przez Państwową Szkołę Muzyczną w Brzezinach. Natalia zachwyciła jury wykonaniem pastorałki "Całą noc padał śnieg". Wyróznienie w tym samym konkursie otrzymała rónież uczennica naszej szkoły Maria Motylewska z kl. Ia gimnazjum.

 • Drzwi otwarte w szkole podstawowej

  Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych uczniów klas pierwszych wraz z Rodzicami do naszej szkoły na DRZWI  OTWARTE  8 lutego 2016 r.( poniedziałek ) o godz. 15.30

 • NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 • Rodzice wspierają działania biblioteki szkolnej

  Od wielu lat Rodzice naszych uczniów wspierają działania biblioteki szkolnej, między innymi: zbierają makulaturę, przekazują darowizny w formie książek, pomagają przygotować kostiumy dla uczestników w konkursu „Czytam i opowiadam”, pomagają najmłodszym czytelnikom w wyborze książek do wypożyczenia. W minionym roku brali udział
  w Ogólnopolskich Wyborach Książek i współtworzyli listę „książek naszych marzeń”.
  Za okazaną pomoc, wsparcie i porady czytelnicze serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom, licząc jednocześnie na dalszą owocną współpracę. Od bieżącego roku kalendarzowego rozpoczynamy w Albumie fotograficznym  Galerię Darczyńców Biblioteki Szkolnej i tak zaprosiliśmy do niej: panią Katarzynę Skurpel
  i panią Monikę Borowiecką.
  Obie Mamy w raz z dziećmi przekazały bardzo liczne zbiory niemal nowych książeczek, baśni i opowiadań dla najmłodszych czytelników z klas I-II Serdecznie dziękujemy.

    Dyrekcja, Nauczyciele i Czytelnicy Biblioteki Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym

 • Zapraszamy do biblioteki po „książki naszych marzeń” i po inne nowości.

  W połowie grudnia 2015 r. dotarły do naszej szkoły nowe książki spoza kanonu obowiązujących lektur dla czytelników z klas I-VI szkoły podstawowej. Zakupy zostały sfinansowane z środków budżetu państwa w ramach rządowego programu pod nazwą „Książki naszych marzeń”. Program był dedykowany bibliotekom szkół podstawowych. Nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o 112 nowych książek, w tym 75 zupełnie nowych tytułów, m. in : seria „Tupcio Chrupcio”, „Dziennik Cwaniaczka”, Pamiętnik jedynaczki”, „Jutro 7”, seria „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, „8 + 2 i ciężarówka”, seria „Florka”, „Tajemnica biblioteki”, „Tajemnica diamentów”, „Julka”, nowe tytuły z serii
  o Franklinie, „Baśnie z tysiąca i jednej nocy”, „Arka czasu” i wiele innych. Przypomnijmy,
  że dokładna lista zakupionych tytułów jest zamieszczona w zakładce Biblioteka szkolna, Ważne wydarzenia. Cieszy fakt, że „książki naszych marzeń” cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników, zdecydowana większość z nich gościła już w domu wielu z Was. Bardzo dobrym zjawiskiem spowodowanym zakupem nowych książek jest fakt, że uczniowie jedni drugim polecają w formie ustnej reklamy przeczytane tytuły. Od dwóch tygodni zdecydowanie wzrosła liczba uczniów odwiedzających bibliotekę i liczba wypożyczonych książek. Oby tak dalej! Nikogo nie należy przekonywać, że aktywne
  i systematyczne czytelnictwo rozwija wyobraźnię, wrażliwość i słownictwo młodego człowieka.

    Zapraszam do biblioteki szkolnej również po inne nowy tytuły, które zakupiliśmy ostatnio z funduszy rady rodziców, z środków ze sprzedaży makulatury. Część nowych zbiorów pozyskujemy w drodze darowizn od hurtowni książek, od wydawców i od czytelników. Zapraszam również do obejrzenia zdjęć prezentujących niektóre książki.

      Elżbieta  Szeleszczyk        

 • 03.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka gimnazjum.

 • INFORMACJA

  W dniach 23-31 grudnia 2015r. trwa zimowa przerwa świateczna. 4,5 stycznia 2016r. dni dodatkowo wolne od zajęc lekcyjnych.

  Świetlica szkolna czynna w dniach 23-24, 28-31 grudnia 2015r. oraz 4,5 stycznia 2016r. w godzinach 7.00-16.30.

 • Wręczono nagrody laureatom konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną

  W miniony poniedziałek 21 grudnia wręczono nagrody laureatom konkursów „Moda na czytanie” i „Konkurs Pięknego czytania”. Dyplomy i drobne upominki otrzymali też uczestnicy VII edycji akcji „Poczytaj mi Kolego, Koleżanko!” Wszystkie nagrody zostały ufundowane z konta rady rodziców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

   

  W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju niech Nam drogę wskaże.
  Zapomnijmy o smutkach, otwieraj
  ąc pudła słodkich marzeń.
  Niech Anio
  łki z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie z darami swymi,
  stan
  ą cicho tuż za progiem, by spełnić to, co dotąd było snami.
  Ciep
  ło niech otuli bliskich, uśmiechniemy się do siebie.
  Urok
  Świąt zjednuje wszystkich, a w domu jest jak w niebie.
  Niech ta Cicha,
  Święta Noc przyniesie pokój, wyciszenie,
  a wszystkie troski i k
  łopoty odejdą w zapomnienie.
  Niech przyniesie mi
  łość, radość i nadzieję,
  przy op
  łatku wzajemne zrozumienie.
  Cudownych, Wspania
  łych Świąt Bożego Narodzenia!

  Spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2016 życzy
  Dyrekcja, Pracownicy
  i Uczniowie
  Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym

 • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  Serdecznie zapraszamy w dniach 16-18 grudnia 2015r. na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

 • Zabierz książki i czasopisma na ferie świąteczne!

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów z klas II-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum do wypożyczania większej niż zwykle ilości książek i czasopism na długie ferie świąteczne. Akcja trwać będzie w dniach od 14 do 21 grudnia br.

 • Przedszkolaki z wizytą w bibliotece szkolnej

   

   W miniony poniedziałek (7 grudnia) naszą szkolną bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy „Tygryski” z Przedszkola w Gałkowie Dużym.. Podczas spotkania mieli okazję dowiedzieć się, po co istnieją szkolne biblioteki, jakie zbiory gromadzą i kto może z tych zbiorów skorzystać. Mili Goście mogli obejrzeć najmniejsze i największe książeczki dla dzieci, próbowali unieść najcięższe woluminy, podziwiali plakaty wykonane przez starsze koleżanki i kolegów, słuchali świątecznych opowiadań czytanych przez uczennice z klasy VI a. Z dużą radością i zainteresowaniem Tygryski oglądały zdjęcia na stronie internetowej naszej szkoły, najwięcej emocji wzbudziły te, na których odnajdywały się przedszkolaki.

  E. Szeleszczyk

 • Andrzejkowe wróżby w bibliotece szkolnej i w przedszkolu

  W miniony piątek 27 listopada br. podczas cotygodniowego spotkania młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki wróciła do tradycji wróżb andrzejkowych. Nasi gimnazjaliści i uczennica z klasy I szkoły podstawowej sięgali po różne przedmioty i rekwizyty, by sprawdzić, co może spotkać ich w przyszłości. Czas wspólnej zabawy minął nadzwyczaj szybko. Natomiast w poniedziałek (30 listopada) dziewczęta z klasy VI a pod opieką nauczyciela bibliotekarza udały się do Przedszkola w Gałkowie Dużym, by wróżyć dzieciakom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obydwu spotkań.

 • Realizujemy program „Książki naszych marzeń”

  „Książki naszych marzeń” to Rządowy program wspierania w roku 2015 organów prowadzących szkoły podstawowe w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła podstawowa złożyła wniosek do programu zgodnie z harmonogramem, czyli w czerwcu 2015 r. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez radę pedagogiczną, radę rodziców i samorząd uczniowski.

  Dotację na zakup nowości czytelniczych niebędących lekturami obowiązkowymi otrzymaliśmy w październiku br. Lista oczekiwanych zakupów książkowych została w głównej mierze oparta o wyniki wyborów książek, które miały miejsce w naszej szkole w marcu br. i o indywidualne rozmowy z czytelnikami z klas I-VI, ich rodzicami i nauczycielami. W najbliższych tygodniach oczekujemy paczek z zamówionymi książkami, a jakie to będą książki, możecie sprawdzić na tej stronie w zakładce: Biblioteka szkolna, dalej w zakładce: Ważne wydarzenia w pliku: Wykaz tytułów książek – program Książki naszych marzeń

        E. Szeleszczyk

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub
  512446650

Galeria zdjęć