Nawigacja

 • ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

  Pod takim hasłem ruszyła kolejna edycja programu o zdrowym żywieniu i odżywianiu się. Tym razem w realizację zadań włączyli się uczniowie  I i II klas gimnazjum wraz z p. Joanną Węderską. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie młodzieży wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.

 • Książeczki o misiach – wystawa w bibliotece szkolnej

  W nawiązaniu do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia nasza szkolna biblioteka zorganizowała wystawę książek o misiach dla najmłodszych czytelników. Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej mogą wypożyczać te utwory, natomiast pierwszoklasiści mogą je czytać na miejscu w czytelni. Wystawa potrwa do 4 grudnia. Zapraszam wszystkich miłośników książek o misiach.

       Elżbieta Szeleszczyk

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

  Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada, bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. W naszej szkole 25 listopada Samorząd Uczniowski postanowił uczcić  Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej to okazji, dzieci z klasy I- III przyniosły do szkoły swoją ulubioną maskotkę, która daje im poczucie bezpieczeństwa i jest niezawodnym przyjacielem w czasie smutku i radości.  Aby każdy  mógł przedstawić swojego przyjaciela innym,  na sali gimnastycznej zorganizowano wystawę. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 113 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najbardziej znanych dziecięcych zabawek na świecie. Najpopularniejszym misiem  jest Kubuś Puchatek. Uczniowie przenieśli się do jego świata za sprawą książki napisanej przez Alana Alexandra Milne. Pomogły im w tym uczennice
  z klas VI, które głośno czytały wybrane  fragmenty powieści. Po wspólnym czytaniu, dzieci udały się do klas, gdzie  z wychowawcą dowolną techniką wykonały portret Kubusia Puchatka. Galerię  prac uczniowskich można podziwiać  na korytarzu szkolnym do 4 grudnia  - zapraszamy. Zdjęcia z tego wydarzenia możecie obejrzeć w Albumie fotograficznym.

   

  Joanna    Kowalczyk

   

 • 17.11.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień tolerancji.

 • 11.11.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Niepodległości.

 • Konkurs Pięknego Czytania

  29 października br. w sali 26 odbyła się I edycja „Konkursu Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych (od 2008 r. takim miesiącem został ustanowiony październik). Każda
  z klas IV-VI sp i I-III gimnazjum była reprezentowana przez trzech uczniów głośno czytających wybrany fragment z ulubionego utworu. Każdy z uczestników miał za zadanie tak pięknie przeczytać tekst, by oczarować i zainteresować słuchaczy. Czas wystąpienia był ograniczony do trzech minut. Czytający mógł dodatkowo wesprzeć swoją głosową interpretację tekstu mimiką, gestem, strojem czy rekwizytem. Jury oceniało dykcję, tempo czytania, modulację głosu i umiejętność interpretacji czytanego tekstu ze szczególnym uwzględnieniem sposobu przekazywania emocji, uczuć i przeżyć. Cieszy fakt, że wśród utworów wybranych do głośnego czytania znalazły się w większości tytuły spoza kanonu obowiązujących lektur, a wśród nich m. in.: „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”, „Eri
  i smok”, „Wielkomilud”, „Dary Anioła” „Gwiazd naszych wina”, „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, „Córka Laguny”, „Kosogłos”, „Zbuntowana”, „Niezgodna”, „Forrest Gump”, „Gwiazda Zero”, „Jutro”. Niemal wszystkie wymienione książki są dostępne w naszej bibliotece. Wśród uczestników z klas IV-VI tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymał Hubert Czapnik z klasy VI b, który od jury uzyskał łącznie 59 punktów na 60 możliwych do uzyskania, II miejsce zdobyła Julita Pawłowska z klasy V, III miejsce Roksana Motyl z klasy VI a. Jury przyznało również dwa wyróżnienia, otrzymali je: Dariusz Cypel
  i Martyna Przyłęcka- reprezentanci klasy IV

    Z niekłamaną przyjemnością wszyscy obecni wysłuchali głośnego czytania
  w wykonaniu gimnazjalistów. Trzeba przyznać, że występujący byli bardzo dobrze przygotowani, potrafili skupić uwagę słuchaczy i ich zainteresować. W tej kategorii wiekowej nie przyznano drugiego i trzeciego miejsca, ale trzy tytuły Mistrza Pięknego Czytania, otrzymali je: Jacek Łapinkiewicz z klasy III b, Kacper Czapnik z klasy II b i Anna Piaskowska z klasy II b.

  Wyróżnieni w konkursie  to: Robert Rawicki kl. Ia, Malwina Kaźmierczak kl. I a, Barbara Federak kl. I b, Julia Soszka kl. II a, Marta Bursiak kl. III b

        Gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym. Serdecznie dziękuję publiczności,
  a szczególnie gimnazjalistom za uwagę, skupienie i kulturę słuchania.
  Zapraszam
  do obejrzenia zdjęć z konkursu (zakładka Album fotograficzny).

        Elżbieta Szeleszczyk

 • Nasi uczniowie lansują modę na czytanie

    W minioną środę 28 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu
  w dowolnej technice plastycznej i wyeksponowanie hasła „Moda na czytanie”. Na konkurs wpłynęły 32 prace (23 od uczniów klas IV- VI sp i 9 od uczniów gimnazjum). Jury w składzie p. B. Delewska, p. K. Czapnik, p. J. Czerwińska, p. J. Karasek i p. E. Szeleszczyk miało niełatwe zadanie, ponieważ plakaty reprezentowały dość wyrównany poziom, były ciekawie, oryginalnie i estetycznie wykonane, łączyły różne techniki plastyczne. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce zajęli Łukasz Bankowski kl. V i Julita Pawłowska kl. V, II miejsce zajęły Julia Kompa kl. V i Wiktoria Adamczyk kl. VI a, III miejsce zdobyły Zuzanna Chyża kl. IV i Magdalena Zajdlic kl. VI a, wyróżnienia otrzymały: Natalia Sadowska kl. IV, Aleksandra Barańska kl. VIa, Karolina Lewińska kl. VI a, Amelia Ołubek kl. VI a, Wiktoria Witek kl. VI b.

    W kategorii klas I- III gimnazjum: I miejsce Marta Bursiak kl. III b, II miejsce Marta Domagalska kl. III b i Emilia Gawryś kl. I b, III miejsca nie przyznano, wyróżnienia: Zuzanna Klimek kl. III a i Adam Kupisz kl. III a.

    Wszystkie prace biorące udział w konkursie zostaną wyeksponowane na terenie szkoły, przez cały listopad będziecie mogli je oglądać na tablicach ekspozycyjnych przy głównym wejściu do szkoły, na gazetkach w holu przed biblioteka szkolną i w czytelni. Zapraszam do Albumu fotograficznego, w którym znajdziecie zdjęcia wszystkich 32 plakatów.

        Elżbieta Szeleszczyk

 • Gratulacje dla Julki

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy IIa gimnazjum Julia Soszka zajęła I miejsce w drugiej edycji konkursu międzyszkolnego „Nasz Święty”organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. W tym roku w I etapie konkursu (21 września) wzięło udział ponad stu uczniów ze szkół gimnazjalnych i 1. klas ponadgimnazjalnych naszej gminy. Uczniowie mieli wówczas do rozwiązania test dotyczący szczegółów z życiorysu i przepowiadania Papieża - Polaka. Ostatecznie 16 października br. w 37. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w murach Gimnazjum nr 1 odbył się 2. etap konkursu. W tym czasie 19 finalistów miało za zadanie rozwiązanie testu dotyczącego przemówień św. Jana Pawła II wygłoszonych podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM).

  Julce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • 23.10.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ PAPIESKI.

 • 19.10.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie pierwszoklasistów.

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

   „My się szkoły nie boimy, choć i praca czeka nas”16 października 2015 roku 52 uczniów z klas I a, I b i I c Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  w Gałkowie
  Dużym ślubowało być dobrym uczniem, wzorowo wypełniać szkolne obowiązki i godnie reprezentować szkołę. Uroczystość przebiegała pod czujnym okiem wychowawczyń, pań: Bożeny Delewskiej, Marzeny Depty, Anny Lewandowskiej. Rodzice
  i dziadkowie z niekłamanym wzruszeniem obserwowali występy swoich pociech. Pierwszoklasiści nie okazywali żadnej tremy podczas występu, odważnie i z wdziękiem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, niektórzy mieli ochotę zabrać ze sobą gigantyczną kolorowa kredkę, która była wykorzystywana podczas pasowania na ucznia. Aktu pasowania na ucznia dokonała pani wicedyrektor Bożena Delewska. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną, linijkę i plan lekcji. Najmłodsi uczniowie otrzymali też upominki (tabliczki-znikopisy, pisaki i elementy odblaskowe) ufundowane przez Urząd Miejski w Koluszkach, który reprezentowały: pani zastępca burmistrza Krystyna Lewandowska i pani kierownik Referatu ds. Edukacji i Informacji Mirosława Kobus.

  Gratulujemy pierwszoklasistom i życzymy, aby w szkole zawsze czuli się dobrze i bezpiecznie, aby zyskali niezawodnych przyjaciół. Niech każdy szkolny dzień przynosi im z okazję do radości i zadowolenia.

  Elżbieta Szeleszczyk

 • 200 lat Królestwa Polskiego

  Zespół Szkół w Gałkowie Dużym serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do obejrzenia w dn. 22 października 2015r. w godz. 12.30 - 14.30 wystawy i prezentacji mutimedialnej przygotowanej przez p. Świetlika z okazji 200 lat Królestwa Polskiego. Prezentacja przedstawiona będzie o godz 13.40.

 • 19.10.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej 2015.

 • EKOPRACOWNIA "AKADEMIA EKOLOGICZNA."

  Zadanie pn. Ekopracownia „Akademia ekologiczna” przy Zespole Szkół w Gałkowie Dużym zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

  Wartość ogólna zadania wynosi 32 000,00 zł. Dofinansowanie w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wynosi 29 300,00 zł.

  Projektu przewiduje wyposażeni pracowni edukacji ekologicznej dla uczniów Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym.

  W ramach  projektu  zakupione zostaną:

  ·         Pomoce dydaktyczne

  ·         Sprzęt multimedialny

  ·         Meble i wyposażenie pracowni

  www.zainwestujwekologie.pl

   

 • „Biblioteki szkolne rządzą”

  „Biblioteki szkolne rządzą” pod takim hasłem przebiega październik- Międzynarodowy Miesiąc bibliotek szkolnych. Nasza szkolna biblioteka zaprasza zainteresowanych uczniów klas IV- VI szkoły podstawowej i gimnazjalistów do udziału w konkursie plastycznym „Moda na czytanie” (II edycja) i w „Konkursie pięknego czytania” (I edycja). Szczegółowe regulaminy konkursów są dostępne w bibliotece szkolnej, na gazetkach na szkolnych korytarzach oraz na stronie szkoły w zakładce Biblioteka szkolna – Konkursy.

 • Nasi uczniowie z wizytą w bibliotece publicznej

  Zwyczajem lat poprzednich uczniowie klas drugich szkoły podstawowej i klas pierwszych gimnazjum odwiedzili na przełomie września i października Gałkowską Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koluszkach. Celem wycieczki było przede wszystkim poznanie aktualnej oferty czytelniczej dla najmłodszych i dla nastolatków, poznanie
  lub przypomnienie zasad korzystania z biblioteki publicznej, poznanie i wskazanie różnic między biblioteką publiczną a biblioteką szkolną. Uczniowie chętnie „wędrowali” między regałami, zaglądali do szufladek katalogu alfabetycznego, obejrzeli odrębne pomieszczenie
  do opracowywania nowych zbiorów. Pani Marta Dąbrowska pracownik Gałkowskiej Filii MBP bardzo serdecznie zaprosiła wszystkich odwiedzających do systematycznego korzystania ze zbiorów i czytelni biblioteki publicznej.

        Elżbieta Szeleszczyk

 • „Rodzina, ach rodzina…”

  Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że najważniejszą wartością w życiu człowieka jest rodzina. To najbliżsi wspierają nas w trudnych chwilach, radują się z naszych sukcesów
  i motywują do pracy, gdy czasami brakuje zapału i energii.

  Aby uhonorować tę najważniejszą „instytucję”, w sobotę 26.09.2015r. w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym zorganizowano po raz kolejny Święto Rodziny. W festynie aktywnie uczestniczyli uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wraz z rodzicami, opiekunami i rodzeństwem.

   Rodzice zadbali o kolorowy bar sałatkowy, w którym znalazły się też kanapki, koreczki, jogurty i inne zdrowe przekąski.  Poczęstunek zachwycał wszystkich nie tylko wspaniałym smakiem, ale i pomysłowym, oryginalnym wyglądem. Wspólne spotkanie było doskonałą okazją do zatrzymania się w codziennym biegu, do szczerych rozmów na różne tematy, do serdecznych uśmiechów, do integracji środowiska lokalnego i szkolnej społeczności.

  W tym wyjątkowym dniu uczniowie naszej szkoły i ich bliscy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych, zawodach sportowych oraz w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli również obejrzeć film prezentujący 10 zasad zdrowego odżywiania, które powinniśmy stosować każdego dnia, by cieszyć się dobra kondycją i siłami witalnymi. Wszystkim formom aktywności towarzyszył miły, wesoły nastrój.

  Na zakończenie p. wicedyrektor B. Delewska zaprosiła rodziców do codziennego zaangażowania w życie szkoły oraz do udziału w kolejnym festynie rodzinnym za rok

 • FESTYN RODZINNY

  ZAPRASZAMY UCZNIÓW WRAZ Z RODZICAMI KLAS PIERWSZYCH, DRUGICH I TRZECICH  SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA FESTYN RODZINNY 26 WRZEŚNIA 2015R.

  (SOBOTA) W GODZ. 9.30-12.30.

  W PROGRAMIE WIELE CIEKAWYCH ZAJĘĆ I WSPÓLNYCH ZABAW

 • ROK SZKOLNY 2015/2016

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
  w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym (Szkole Podstawowej i Gimnazjum) 
  01 września 2015r. o godz. 9.00.

  Msza św. w Kościele w Gałkówku o godz. 8.00.

  Dowożenie uczniów :

  I autokar : Będzelin, Nowe Chrusty, Pogorzałe Ługi, Przanowice, Kaletnik, Różyca - odjazd 7.20 z I przystanku na Nowych Chrustach na ul. Klonowej.

  II autokar : Borowa - odjazd z I przystanku o godz.7.10

  Gałkówek-Parcela, Gaj- odjazd o godz.7.45.

  Autokary powrotne : o godz. 10.30.  

   

  Obowiązkowa zmiana obuwia!!

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU AKADEMIA MĄDREGO CZŁOWIEKA

   

  W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie  SP  w Gałkowie Dużym brali udział w projekcie     „Akademia Mądrego Człowieka”. W ramach kreatywnych zajęć edukacyjnych uczniowie poprzez zabawę, eksperyment i koordynację ruchową rozwijali zainteresowania, uczyli się samodzielności i współpracy w grupie. Mieli możliwość rozwijać wyobraźnię, pogłębiać empatię, a przede wszystkim podwyższać pewność siebie.

  Ten rok szkolny to był doskonały czas na rozwinięcie biegłości czytaniawyrobienie nawyków sprawnego uczenia się. Dzieci, które potrafią biegle czytać i wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci (SZ) dużo lepiej radzą sobie w szkole i w … życiu. Są pewniejsze siebie i mniej narażone na stres.  

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub
  512446650

Galeria zdjęć