Wiadomości

 • Tydzień pod znakiem konkursu „Czytam i opowiadam”

   

  W mijającym tygodniu w naszej szkole odbyła się VI edycja konkursu „Czytam
  i opowiadam” adresowanego do wszystkich czytających i promujących modę na czytanie uczniów. Zadanie konkursowe polegało, podobnie jak w latach poprzednich, na barwnym
  i interesującym opowiedzeniu słuchaczom o przeczytanym utworze. Istotnym był fakt,
  że uczestnicy nie mogli prezentować książek z kanonu obowiązujących lektur.
  11 i 12 kwietnia na terenie biblioteki szkolnej odbyły się występy wszystkich konkursowiczów, w kategorii klas I- III szkoły podstawowej zgłosiło się 17 uczniów,
  w kategorii klas IV- VI 15 uczniów, a gimnazjum było reprezentowane przez 8 uczniów.
  W dniu 14 kwietnia miały miejsce występy laureatów, którzy mogli zaprezentować swe umiejętności przed całą szkołą.
  Wyniki konkursu: klasy I- III sp: I miejsce Patrycja Szajble klasa I a i Liwia Kaczmarek klasa III a, II miejsce Alicja Jasnowska klasa III a, III miejsce Jan Krzemiński klasa I a; wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Alicja Tomczyńska klasa I a, Klara szkarłat klasa I b, Jagoda Pudlarz klasa II b, Zuzanna Goliat klasa II c.

  Klasy IV- VI sp: I miejsce Dariusz Cypel klasa IV, II miejsce Wiktoria Witek klasa VI b, III miejsce Julia Krych klasa IV, Jakub Żakieta klasa IV, Wiktoria Biskupska klasa VI a, wyróżnienie: Natalia Sadowska klasa IV.

  Klasy I- III gimnazjum: I miejsce Jacek Łapinkiewicz klasa III b, II miejsce Zuzanna Hymka klasa I b, III miejsce Zuzanna Trojak klasa II a, wyróżnienie Weronika Jeżyna klasa I b i Emilia Gawryś klasa I b.

  Wszystkim opowiadającym gratulujemy przygotowania, odwagi i udanych występów. Nagrody i wyróżnienie dla laureatów zostaną wręczone na początku maja.

  E. Szeleszczyk

 • Wyróżnienie dla Natalki Jarugi!

  XIV Łódzki Festiwal Piosenki Francuskiej PLEIN CHANT już za nami. Organizatorami konkursu są XIII LO w Łodzi, Przedstawicielstwo Wallonie-Bruxelles w Warszawie, Instytut Francuski w Warszawie, Łódzki Dom Kultury oraz Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Patronem festiwalu jest Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Stowarzyszenie Łódzkie Bardziej Francuskie.
     11 marca, w Łódzkim Domu Kultury, odbyły się eliminacje festiwalowe, w których nasze gimnazjum reprezentowały Natalka Jaruga i Margot Piskozub. Dziewczyny wykonały piosenki w języku francuskim: „ Comment vivre sans toi?” Caroline Costy oraz „Jour 1” Louane.
    Obie uczennice zakwalifikowały się do finału festiwalu, który odbył się 18 marca, w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej. Natalka Jaruga otrzymała wyróżnienie.           Uczestnicy festiwalu brali udział również w warsztatach muzycznych z belgijskim artystą Olivier Juprelle, a także wystąpili razem z nim na wieczornym koncercie.
    Nasze uczennice przygotowały się do konkursu pod kierunkiem Pani Doroty Wochny – nauczycielki języka francuskiego.

 • 08.04.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień czeski.

 • Uczeń Gimnazjum w Gałkowie Dużym Mistrzem Świata w karate.

  Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy Ia naszego Gimnazjum – Michał Bankowski na tegorocznych 7 MŚ w karate wywalczył złoty medal w kat 12-13 lat. Jego młodszy brat Mateusz Bankowski  uczeń klasy IIb szkoły podstawowej  w kategorii 6-7 lat wywalczył srebro MŚ. Zawody odbyły się 1-3.04.2016 roku w Bydgoszczy i uczestniczyło w nich ponad 1000 zawodników z 37 krajów.
  Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Wyniki Konkursu "Ilustracja do wybranej książki."

  Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą „Ilustracja do wybranej książki z biblioteki szkolnej”

  Na konkurs wpłynęło 27 prac, niestety nie wszystkie spełniały regulaminowe kryteria, niektóre powielały istniejące już ilustracje. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  Klasy I- II szkoły podstawowej

  I          miejsce Alicja       Tomczyńska   klasa   I a

  Kacper Kowalczyk       klasa   II a

  1. miejsce Zuzanna           Goliat      klasa   II c
  1. miejsce Beata       Kaczmarczyk klasa II c  

   

  Wyróżnienia: Maksymilian    Kompa    klasa I a

       Jan          Krzemiński       klasa   I a

       Maja       Maciejewska    klasa   I a

       Patrycja Szajble    klasa   I a

       Aleksandra       Kabat      klasa I c

       Natalia    Opala      klasa   II a

       Aleksandra       Pawlak    klasa   II c

       Klasy III - VI szkoły podstawowej

  I          miejsce Natalia    Sadowska       klasa  IV

  II         miejsce Justyna   Przewoźniak  klasa   V

  III       miejsce Wiktoria           Rzeźnik   klasa   V

  Klasy I - III gimnazjum

  I          miejsce Małgorzata       Miazek  klasa  II b

  II         miejsce nie przyznano

  III       miejsce nie przyznano

  Nagrody zostaną wręczone pod koniec kwietnia lub na początku maja.

 • 01.04.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wielkanocne dekoracje klas IV-VI SP.

 • Życzenia wielkanocne

   

   

   

   

   

   

   

   

  Niech Zmartwychwstanie Pańskie,które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

          Wesołego Alleluja!

  Społeczność Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym

 • Program Rodzina 500+

  W sekretariacie szkoły od dnia 11.03.2016r. można pobierać wnioski do programu  „Rodzina 500+”

  Wnioski wraz z innymi dokumentami należy złożyć w MGOPS w Koluszkach ul. Brzezińska 32 (dawna sala ślubów), począwszy od dnia 1 kwietnia 2016r.

   

 • 15.03.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs o Kubusiu Puchatku.

 • Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach

  W marcu i w kwietniu biblioteka szkolna zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w konkursach: „Ilustracja do wybranej książki z biblioteki szkolnej” oraz „Czytam i opowiadam” - VI edycja. Szczegółowe regulaminy konkursów znajdziecie w naszej bibliotece lub na stronie szkoły w zakładce Biblioteka szkolna, Konkursy

 • 8 marca w kl.IIb

  W tym szczególnym, świątecznym dniu
  chłopcy z klasy II b złożyli swoim „Dziewczynom” życzenia:

  Marzec wyjął grosik srebrny,
  Teraz będzie mu potrzebny.
  Do sklepu marzec pobiegł,
  Kupić parasol na Dzień Kobiet.

 • Ferie bez komputera

   

  Uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym po raz kolejny spędzili ferie zimowe w Murzasichlu, w okolicach Zakopanego. Pobyt był bardzo udany. Sprzyjająca pogoda pomogła młodzieży doskonalić umiejętności jazdy na nartach i na deskach snowbordowych. Zwiedzali również Zakopane i okolice. Ćwiczyli pływanie w Aqua Parku oraz rywalizowali na kręgielni. Na zakończenie uczestniczyli również we wspaniałym kuligu z pochodniami. Wszyscy wrócili zdrowi i zadowoleni. Dziękowali nauczycielom, którzy w ramach wolontariatu opiekowali się nimi w czasie wyjazdu. Niektórzy uczestnicy feryjnej eskapady "zapisywali się" nawet na następny rok.

 • Nie ma to jak noc w szkole

   

  Noc z 4 na 5 marca uczniowie klasy IV spędzili w szkolnych murach. Nie, nikt nie zostawił ich w kozie. Przybyli dobrowolnie, a na twarzach czwartoklasistów malował się uśmiech. Nocowanie w szkole okazało się ekscytującym przeżyciem.

  Wieczorne spotkanie rozpoczęły warsztaty z kreatywnymi klockami Lego w roli głównej. Na zaproszenie pani Joanny Karasek do gałkowskiej szkoły przyjechali dwaj pomysłowi instruktorzy – pasjonaci. Przez dwie godziny uczniowie mieli okazję w atmosferze zabawy doskonalić umiejętność logicznego myślenia, rozwiazywania realnych problemów i, co niezwykle ważne, pracowali w grupach, a jedno zadanie stanowiło nie lada wyzwanie dla całego zespołu klasowego. O klimacie warsztatów nie da się opowiedzieć w kilku słowach. To po prostu trzeba było przeżyć! Emocje wręcz buzowały.

  Żeby dać się im wyciszyć, następnym punktem nocnego już programu były „Poczytanki”. Panie J. Karasek i E. Szeleszczyk czytały książkę R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. Na zakończenie odbył się krótki seans filmowy. Zdjęcia do obejrzenia w Albumie fotograficznym.

  Czwartoklasiści wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują Pani Elżbiecie Szeleszczyk, że zechciała spędzić z nimi tę niesamowitą noc.

 • Przekaż 1% podatku na naszą szkołę

  Numer KRS 0000031762

  Cel szczegółowy

  Zespół Szkół w Gałkowie Dużym 500000007642

 • 15.02.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Walentynkowy.

 • W Planetarium EC1

  12 lutego uczniowie klas IV i V odwiedzili nowo otwarte Planetarium EC1 w Łodzi i oglądali gwiazdozbiory zimowego nieba.  Przyjrzeli się m.in. : Orionowi, Bykowi, Bliźniętom. Poznali także związane z nimi mity i legendy. Pokaz naprawdę zrobił wrażenie. Sympatyczna pani prowadząca ciekawie opowiadała nie tylko o gwiazdozbiorach, ale także o mgławicach. Umiejętnie sterowała pokazem za pomocą tabletu. Życzliwie wyjaśniała niejasności, pokazywała dodatkowe szczegóły, a na koniec odpowiadała na pytania nurtujące młodego widza.

  Uczniowie mieli również okazję obejrzeć film, który zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia naturalnego środowiska sztucznym światłem. Z pewnością nie była to ich ostatnia wizyta w łódzkim planetarium. Warto dodać, że obecnie to najnowocześniejsza placówka w kraju.

   

 • 09.02.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ostatki SP.

 • 09.02.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ostatki gimnazjum.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub
  512446650

Galeria zdjęć