Nawigacja

 • DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE

  DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ W GAŁKOWIE DUŻYM INFORMUJE, ŻE W CZASIE ZIMOWEJ PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ OD 22 GRUDNIA DO 31 GRUDNIA 2014R. , A TAKŻE W DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH 2 I 5 STYCZNIA 2015R. MOGĄ BYĆ ZORGANIZOWANE W SZKOLE ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE DLA UCZNIÓW.
  PROSIMY RODZICÓW, KTÓRZY BĘDĄ CHCIELI ZGŁOSIĆ SWOJE DZIECI NA ZAJĘCIA O PRZEKAZANIE INFORMACJI WYCHOWAWCY KLASY DO DNIA 17 GRUDNIA 2014R.
  INFORMUJEMY, ŻE W WYMIENIONYM OKRESIE NIE BĘDZIE ORGANIZOWANY DOWÓZ DZIECI DO SZKÓŁ.

 • Historia łączy pokolenia

   26.11.2014 r. w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym zespół śpiewaczy „Gałkowianie” zorganizował wieczornicę, w czasie której licznie zgromadzona publiczność wysłuchała  opowieści Dominika Trojaka o Operacji Łódzkiej. Później lokalni artyści wspólnie z uczniami i mieszkańcami Gałkowa  śpiewali pieśni patriotyczne takie jak: „Wojenko, wojenko”, „Legiony”,  „Piechota”, „Jedzie na kasztance”, „Bywaj dziewczę zdrowe” i wiele innych, przeplatanych wierszami recytowanymi przez dzieci i młodzież z okazji 100-lecia Bitwy Łódzkiej. Spotkanie, które prowadziła Teresa Chmielecka, było bardzo wzruszające i na długo pozostanie w pamięci widzów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny
  Małgorzata Pakuła,

  Elżbieta Szeleszczyk

 • Tym razem pociąg Comeniusa zabiera nas do Bułgarii

  28 listopada 2014 roku w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym pod czujnym okiem
  p. Ewy Zielińskiej został przygotowany Dzień Bułgarski. Dzięki realizacji programu pondnarodowego mogliśmy przybliżyć społeczności szkolnej kolejny kraj partnerski. Spotkanie rozpoczęła prezentacja „Słoneczny Brzeg”. Następnie młodzież gimnazjalna
  w kilku zdaniach opowiedziała o szkole partnerskiej i o mieście Wielkie Tyrnowo. Dalszą część programu poprowadziły: Julia Klusek z kl. III b gimnazjum i Ewa Koszel z kl. III a gim. Uczennice odwiedziły partnerską szkołę w dniach 19- 24 października br. i opowiedziały o swojej niecodziennej wycieczce. Gimnazjalistki miały m. in. możliwość zwiedzania stolicy Bułgarii, Doliny Róż, poznania zabytków renesansowych, uczestniczenia w grach i zabawach przygotowanych przez bułgarskich uczniów. Swoją opowieść dziewczęta zilustrowały filmem.

  Uczniowie z klasy III szkoły podstawowej zaprezentowali taniec bułgarski przygotowany wcześniej we współpracy z p. W. Bińkowską.

  Gdy prowadzący uczniowie przybliżyli język bułgarski, czwartoklasiści zaśpiewali piosenkę bułgarską pt. Хей, ръчички

  Dzień Bułgarski został uwieńczony filmem prezentującym pokaz muzyki i światła pod nazwą Sound and Light w Wielkim Tyrnowie. 

   Kolejny Comeniusowy przystanek zaplanowaliśmy w Grecji.

  Elżbieta Szeleszczyk

 • Wyniki konkursu "Warto przeczytać"

  Wyniki konkursu na plakat „Warto przeczytać”:

  I miejsce Paulina Pietrzak kl. II a, Marta Bursiak kl. II b, Marta Domagalska kl. II b

  II miejsce nie przyznano

  III miejsce nie przyznano

  Nagrodzone plakaty możecie obejrzeć na gazetce na górnym korytarzu obok sali nr 14

 • Wyniki konkursu "By czytać się chciało"

  Wyniki konkursu „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą” przedstawiają się następująco:

  Klasy IV- VI:

  I miejsce Bankowski Łukasz kl. IV

  Kralkowska Oliwia kl. V b

  Pawłowska Julita kl. IV

  Rajska Oliwia kl. IV

  II miejsce nie przyznano

  III miejsce nie przyznano

  wyróżnienie: nie przyznano

  Klasy I- III gimnazjum

  I miejsce Bursiak Marta kl. II b

  Domagalska Marta kl. II b

  II miejsce nie przyznano

  III miejsce nie przyznano

  wyróżnienie: Kołosowski Karol kl. II b

  Łapinkiewicz Jacek kl. II b

 • Razem możemy więcej! Dołączmy do drużyny Szlachetnej Paczki!

  W dniach 01- 10 grudnia br. Grono Pedagogiczne Naszej Szkoły przygotowuje, w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka, wsparcie dla wybranej rodziny z terenu naszej gminy. Zapraszamy chętnych Gimnazjalistów, Pracowników Szkoły i Rodziców do wspólnego działania. Szczegółowy opis rodziny i jej konkretnych potrzeb znajdziecie w naszej szkolnej bibliotece.

  Jeżeli możecie i chcecie wspólnie ze znajomymi, przyjaciółmi, sąsiadami objąć opieką inną rodzinę, wejdźcie na stronę www.szlachetnapaczka.pl i dokonajcie wyboru. Z terenu naszej gminy jeszcze 15 rodzin w szczególnie trudnej sytuacji czeka na pomoc.

      Elżbieta Szeleszczyk

 • Kiermasz świąteczny

  W dniu 5 grudnia 2014 r.( piątek ) w godz.16 - 18 odbędą się integracyjne warsztaty, w trakcie których zostaną przygotowane ozdoby świąteczne  na kiermasz szkolny.

  Zapraszamy rodziców, uczniów oraz nauczycieli.

  Prosimy o przynoszenie do środy-3 grudnia do wychowawców klas materiałów potrzebnych do wykonania świątecznych dekoracji.

  Potrzebne będą:

  -  koraliki, guziki, cekiny, taśmy ozdobne, nitki, włóczka, tkaniny i wstążki w kolorach świątecznych

  -  ozdoby choinkowe, brokat, małe piłeczki, bombki ze styropianu

  -  szyszki, gałązki jodłowe, kawałki drewna, kory, siano, słoma.

 • Koło Przyjaciół Biblioteki w akcji

  Rozpoczęliśmy VI edycję akcji „Poczytaj mi Kolego, Koleżanko!”

  6 listopada o godzinie 800 chętni uczniowie z klasy Va pod opieką p. E. Szeleszczyk udali się do gałkowskiego przedszkola, by czytać głośno młodszym koleżankom i kolegom.

  Głośne czytanie, jednocześnie we wszystkich grupach wiekowych, okazało się bardzo dobrym początkiem dnia. Czytającym i słuchającym dostarczyło dużej dawki zadowolenia i radości. Milusińscy słuchali z zainteresowaniem, chętnie odpowiadali na pytania i szukali rozwiązań czytelniczych zagadek.

  Warto dodać, że piątoklasiści czytają w czasie wolnym od lekcji, ponieważ we czwartki zajęcia w szkole zaczynają oni o godz. 855

  Będziemy odwiedzać nasze przedszkole w każdy czwartek we wszystkie listopadowe i grudniowe poranki.

      Koło Przyjaciół Biblioteki

 • Ślubowanie pierwszaków

  30 października br. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym powiększyła swoje grono o 53 nowych uczniów. Ślubowanie klas I rozpoczęło się polonezem, zatańczonym przez głównych bohaterów tego dnia — pierwszoklasistów. Następnie pierwszaki uroczyście przyrzekały, że będą chętnie zdobywać wiedzę, godnie reprezentować swoją szkołę i przynosić jej chlubę. Oprócz uczniów tego dnia ślubowanie złożyli także ich rodzice, którzy zgodnie obiecywali wspierać zarówno swojej dzieci, jaki i ich nauczycieli.

  Po ślubowaniu nowi uczniowie zaprezentowali program artystyczny, specjalnie przygotowany na tę okazję pod okiem wychowawców: p. Jolanty Kruś, p. Ilony Plewki i p. Niny Wychowaniec. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała p. Małgorzata Szymczak. Występom pierwszoklasistów bacznie przyglądali się Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat oraz Kierownik Wydziału Edukacji Mirosława Kobus. Z zainteresowaniem przebieg uroczystości śledzili także, przybyli z Wielkiej Brytanii, edukatorzy. Dyrektor wraz z grupą nauczycieli ze szkoły w Forty Hill przyjechali do Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym, by w ramach projektu Autostrada do kariery — łamiemy wszystkie bariery podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z polskimi nauczycielami i wspólnie z nimi poszukiwać nowych pomysłów na pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną.

  Uroczystość ślubowania klas I zakończyło pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego dokonała pani dyrektor Krystyna Warczyk. Z uwagi na szczególny czas, w którym przypadło tegoroczne ślubowanie — 100-lecie powstania Legionów Polski, przy pasowaniu pani dyrektor asystował w mundurze legionisty prezes Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego p. Stanisław Świerkowski.

  Ślubowanie było ważną uroczystością nie tylko dla pierwszoklasistów, ale dla całej społeczności szkolnej. Z radością powitaliśmy nowych uczniów w murach szkoły. Mamy nadzieję, że stanie się ona dla nich drugim domem.

 • W Gałkowie zacieśnia się przyjaźń polsko-brytyjska

   

    Jest sobota 25 października br. zbliża się godzina 18.00. Z niepokojem oczekuję w hali przylotów na warszawskim Lotnisku im. F.Chopina na gości z Wielkiej Brytanii. Wreszcie są – szczęśliwi i uśmiechnięci. Jednak nie zabieram ich jeszcze do Gałkowa. Umawiamy się na wycieczkę po Warszawie, którą zaplanowano następnego dnia.

    Niedziela wita nas słońcem. W hotelu spotykamy się z panem Piotrem Kotlarskim – przewodnikiem z zaprzyjaźnionego biura OpalTour. Anglicy pełni zachwytu oglądają komnaty Zamku Królewskiego czy Pałacu Ostrogskich, w którym mieści się Muzeum Fryderyka Chopina. Jedziemy także do Muzeum Powstania Warszawskiego. Pogoda i humory dopisują. Zmęczeni, ale zadowoleni goście przyjeżdżają do Hotelu nad Mrogą, gdzie urzeka ich błogi spokój.

    W poniedziałek 27 października pani dyrektor Krystyna Warczyk wita angielską delegację
  w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym. Goście uczestniczą w spotkaniu z uczniami, opowiadają
  o swojej szkole, żartują (w czym prym wiedzie dyrektor Mr Richard Yarwood). Pierwsze lody zostają przełamane. O to zresztą nie trudno, bo angielscy nauczyciele są otwarci i bardzo życzliwi. W trakcie przerw chętnie rozmawiają z uczniami i tak dzieje się do ich odjazdu. Warto wspomnieć, że gałkowscy uczniowie przez dwa dni uczestniczą w lekcjach prowadzonych przez sympatycznych gości. Ci, którzy sumiennie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, jadą na wycieczkę do Łodzi i szlifują tzw. speaking skills.

  Nie sposób nie pochwalić się tym, co jest dumą gałkowian, Zabieram więc gości
  do gałkowskiego muzeum. Pani M. Pakuła świetnie radzi sobie z językiem angielskim i jak zwykle w interesujący sposób przybliża historię naszej miejscowości. Anglicy są pod wrażeniem. Trudno im opuścić muzeum, ale na szczęście pamiętają, że czekają na nich przedszkolaki. Wizyta
  w przedszkolu sprawia im niemałą przyjemność. Pani dyrektor Jolanta Majka chętnie odpowiada na nurtujące gości pytania.

  W czwartek – niespodzianka. Goście mają okazję zobaczyć, w jaki sposób w naszej szkole przyjmujemy najmłodszych uczniów w poczet szkolnej społeczności. Uroczystość bardzo się podoba. Pierwszoklasiści urzekają swoją „powagą”. Są nie mniej przejęci jak ich rodzice. Aktu pasowania na ucznia pani dyrektor dokonuje za pomocą niezwykłej kredki. Ta sama kredka będzie wykorzystana w dniu odjazdu angielskich nauczycieli. Oni również zostają symbolicznie przyjęci do społeczności Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym.

  Po uroczystości ślubowania jest okazja, by poznać się z rodzicami. Wraz z angielskimi gośćmi uczestniczę w bardzo twórczym spotkaniu. Jedna z mam kieruje naszą pracą, a efektem końcowym są breloczki w polskich barwach narodowych.

    Podkreślić trzeba jednak, że zasadniczym celem wizyty angielskich edukatorów
  w gałkowskiej szkole były warsztaty dla nauczycieli prowadzone w ramach projektu „Autostrada do kariery – łamiemy wszystkie bariery”. Zajęcia odbywały się po zakończonych lekcjach,
  a dotyczyły m.in. sposobów motywowania uczniów, pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także współpracy z rodzicami. To tylko niektóre tematy poruszane w trakcie wspólnych spotkań. Rzecz jasna rzeczywistość polska różni się znacząco od angielskiej,
  ale niektóre rozwiązania zaproponowane przez angielskich kolegów są warte przemyślenia.

    Bez wątpienia miniony tydzień był bardzo pracowity zarówno dla strony polskiej,
  jak i angielskiej. W piątek 31 października z łezką w oku pożegnaliśmy angielskich kolegów.
  To jednak nie koniec naszych kontaktów. Z niecierpliwością czekamy na połączenia za pomocą Skype'a.

   

  Joanna Karasek

    Koordynator współpracy ponadnarodowej

    w ramach projektu „Autostrada do kariery

    - łamiemy wszystkie bariery”

   

   

 • W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań

   Nieustannie toczą się dyskusje, jak sprawić, by polska edukacja była efektywniejsza. Nauczyciele z Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym także szukają praktycznych rozwiązań, a sprzyja temu realizacja projektu „Autostrada do kariery – łamiemy wszystkie bariery”. Jednym z jego założeń był wyjazd grupy gałkowskich pedagogów do Forty Hill School w Enfield, w Wielkiej Brytanii, na początku minionych wakacji. Najpierw zatem przełamane zostały bariery językowe.

  Forty Hill School jest położona niedaleko Londynu. Uczęszcza do niej 240 uczniów, nad którymi pieczę sprawuje 40 nauczycieli. To nieduża, kameralnie położona szkoła ciesząca się popularnością także wśród londyńczyków. Okazało się, że uczęszcza do niej również dwoje polskich dzieci.

  Nauczyciele z Gałkowa mieli okazję przyjrzeć się z bliska, jak funkcjonuje brytyjski system edukacji. Zapoznali się z procedurami obowiązującymi w szkole, obserwowali lekcje prowadzone przez angielskich kolegów i mogli pozazdrościć wyposażenia klas. Spotkania w szkole były także okazją do wymiany doświadczeń. Na przykład prowadzono rozmowy o tym, które metody motywowania uczniów sprawdzają się najbardziej. Inną ważną kwestią była również współpraca z rodzicami. A wszystko po to, by móc na polski grunt przenieść najlepsze rozwiązania.

  Wyjazd do Enfield pozwolił też uczestnikom projektu zapoznać się z zabytkami Londynu, nasiąknąć nieco atmosferą tego niepowtarzalnego miasta.

  Na tym nie koniec... W poniedziałek 27 października grupa edukatorów z Forty Hill School zawitała w Gałkowie. Wkrótce relacja z ich pobytu w szkole.

 • „Za trud, zaangażowanie i poświęcenie. Za przyjaźń i serce.”

  Święto Edukacji Narodowej to dzień, który jest najlepszą okazją do złożenia podziękowań nauczycielom, wychowawcom, wszystkim pracownikom szkoły oraz oczywiści nauczycielom - emerytom za żmudną, codzienną pracę.

        Życzenia zdrowia, cierpliwości, sukcesów w pracy, odporności na niepowodzenia oraz pomyślności w życiu osobistym i satysfakcji z własnych dokonań usłyszeliśmy z ust tegorocznych pierwszoklasistów Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Gałkowie Dużym, którzy w tak uroczystym dniu złożyli ślubowanie. Wychowankowie p. Joanny Węderskiej i p. Jolanty Czerwińskiej zaprezentowali program artystyczny uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzi aktorzy wykazali się profesjonalizmem, szczególnie w scenkach humorystycznych, które spotkały się z dużym aplauzem całej społeczności szkolnej. W bardzo dobry nastrój wprowadziły wszystkich przeróbki znanych piosenek. Utwory „Ciągle pała” czy „Uczyć każdy może” rozbawiły zebraną widownię niemalże do łez.

 • Jesienny Rajd Pieczonego Ziemniaka

  Już po raz szósty uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Pieczonego Ziemniaka zorganizowanym przez LKS Koluszki. W tym roku na pieszą wędrówkę do Będzelina wybrała się prawie czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Tak liczny udział młodych miłośników wędrówek zaowocował otrzymaniem pucharu dla najliczniejszej drużyny. Nagrody zdobyliśmy również w indywidualnych konkurencjach sportowych: Julita Kobyłecka kl.Va III miejsce w rzucie lotką do celu i Sebastian Waszczykowski kl Va, IV miejsce w tej samej konkurencji. W czasie doskonałej zabawy nie zabrakło oczywiście pysznych ziemniaków i kiełbasek pieczonych przy ognisku. Dzięki wspaniałej jesiennej pogodzie  wszyscy aktywnie i miło  spędziliśmy sobotnie przedpołudnie.

 • Festyn rodzinny

  W sobotę 27 września uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym wraz z rodzicami spieszyli do szkoły, by wziąć udział w Festynie Rodzinnym.  Na ten dzień przewidziano wiele atrakcji związanych głównie z realizowanymi przez szkołę projektami. Choć nie zabrakło informacji także o nowych inicjatywach tj. Akademia Mądrego Człowieka i projekcie Gimnazjaliści z klasą, które będą realizowane od tego roku szkolnego.

  Wspólną zabawę rozpoczęto od prezentacji programu artystycznego przygotowanego z okazji obchodów Dnia Rumuńskiego. O tradycjach i kulturze Rumunii, poznanej dzięki projektowi  Comenius,  opowiadali uczniowie klas V oraz gimnazjaliści. Podczas sobotniego spotkania pod okiem p. Malwiny Mrówki uczniowie odkrywali tajemnice dalekiej Japonii, uczestniczyli również w warsztatach plastycznych, przygotowując wspólnie z p. Joanną Kawecką pracę przestrzenną pt. „Moja rodzina”. Trzecioklasiści popisywali się przed rodzicami znajomością języka angielskiego, zdobytą na zajęciach realizowanych w szkole w ramach projektu Autostrada do kariery — łamiemy wszystkie bariery. Najwięcej emocji wzbudziła jednak rywalizacja sportowa. „W szranki” stanęli najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej oraz ich rodzice. Na zakończenie rodzinnej zabawy przygotowano poczęstunek w szkolnej kawiarence, gdzie regenerując siły po sportowych zmaganiach, rodzice wysłuchali pogadanki p. Joanny Kowalczyk na temat zdrowego odżywiania i obejrzeli film edukacyjny poświęcony promocji zdrowia.

  Ten pełen pozytywnych wrażeń dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli. Kolejny Festyn Rodzinny już za rok! Zapraszamy. Zdjęcia z festynu w albumie fotograficznym.

  Nauczyciele ZS w Gałkowie Dużym

 • Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach plastycznych

  Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach jego obchodów zapraszam zainteresowanych uczniów do udziału w konkursie „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą” (dla uczniów klas IV- VI sp i I- III gim.) lub w konkursie „Warto przeczytać” na plakat promujący ulubioną książkę (dla I- III gim.). Szczegółowe regulaminy znajdziecie w bibliotece szkolnej, na gazetkach szkolnych, a także na tej stronie w zakładce: Biblioteka szkolna, Konkursy

        Elżbieta Szeleszczyk

 • Aktualizacja planu lekcji

  07.09.2014

  W zakładce plan lekcji znajduje się aktualny rozkład zajęć, uczniowie proszeni są o zapoznanie ze zmianami.

 • Rozkład jazdy autobusów szkolnych

  Godziny dowozu uczniów w dniu 1 września 2014r.
  dowozenie_-_rozpoczecie_roku_szkolnego.pdf

  Rozkład jazdy autobusów w roku szkolnym 2014/2015
  godziny_dowozenia_-_tabelka_2014-2015.pdf

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM ODBĘDZIE SIĘ 1 WRZEŚNIA 2014r. O GODZ. 9.00.

  Msza św. w kościele parafilanym o godz. 8.00.

   

 • Autostrada w Gałkowie

  „Autostrada do kariery - łamiemy wszystkie bariery” to nazwa nowatorskiego projektu edukacyjnego, w którym bierze udział 240 uczniów i 20 nauczycieli Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym. Dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego gałkowianie zyskali ogromną szansę rozwoju, która może zmienić oblicze miejscowej edukacji.

  Ponad 1,2 mln złotych dotacji zostało przeznaczone na dodatkowe lekcje języka angielskiego dla dzieci i nauczycieli, a także na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego,  multimedialnego sprzętu dydaktycznego (tablice interaktywne) oraz wymianę międzynarodową z angielską szkołą Forty Hill School.
  Przed kadrą nauczycielską stoi nie lada zadanie, aby w pełni wykorzystać potencjał szkoleniowy i technologiczny, jaki niesie realizowany projekt. Nauczyciele w małych grupach uczą się języka angielskiego, by sprawnie komunikować się z brytyjskimi kolegami z Forty Hill School. W trakcie licznych szkoleń mają szansę wzbogacić swój warsztat pracy o najnowocześniejsze techniki nauczania czy techniki udanej komunikacji. Te umiejętności są niezbędne, aby w pełni wykorzystać zakupiony w ramach projektu sprzęt. Nowa infrastruktura internetowa w szkole, tablety do dyspozycji uczniów, tablice interaktywne, laptopy do przygotowania lekcji oraz obsługi administracyjnej szkoły - wszystko to trzeba poznać, obsłużyć, włączyć do codziennej pracy. Zaistniała sytuacja jest niewątpliwie wielkim wyzwaniem, ale i motywacją dla pedagogów, by rozwijać się i przekraczać kolejne bariery.Największymi beneficjentami projektu są jednak sami uczniowie. Dzięki poczynionym inwestycjom zyskają oni nową jakość edukacji. Zwiększy się dostępność uczniów do nowoczesnych technologii, a co za tym idzie, jest szansa na zwiększenie się także ich motywacji do nauki.Wnioskodawcy projektu zakładają, że najwięcej zyskają dzieci z rodzin mniej zamożnych, gdzie dostępność do sprzętu komputerowego, Internetu czy zwiększona liczba godzin nauczania języka angielskiego były dotychczas tylko marzeniem. Młode pokolenie skorzysta więc  z szansy szybkiego dogonienia rówieśników z krajów bardziej zamożnych, jak choćby uczniów szkół brytyjskich. Potencjał intelektualny gałkowskich dzieci zostanie wsparty dotychczas nieosiągalnymi możliwościami. Otwiera się przed nimi nie tyle nowa droga, ile prawdziwa autostrada prowadząca do szeroko pojmowanego rozwoju. Zespole Szkół w Gałkowie, jak wynika z badań poradni psychologiczno-pedagogicznej, jedna trzecia dzieci wymaga indywidualnego traktowania w procesie kształcenia. Nie da się jednak indywidualnie podejść do tak licznej grupy uczniów, stosując tradycyjne, nieefektywne metody pracy. Dziś od nauczyciela wymaga się nie tylko kompetencji przedmiotowych, ale także biegłości w organizacji pracy, indywidualnym traktowaniu każdego ucznia oraz w wykorzystywaniu nowoczesnych rozwiązań. Co ważne, projekt realizowany w Gałkowie Dużym daje kadrze nauczycielskiej wymagane kompetencje i wprowadza  do szkoły nowy styl nauczania. Jest to więc długoterminowa inwestycja, która przyniesie wymierne efekty nie tylko najbliższym rocznikom, ale całym pokoleniom. Minie gwarancja na zakupiony sprzęt, zwiększą się parametry łączą internetowego, pojawią się nowe, niespotykane wcześniej modele komputerów. Pozostaną natomiast pasja i chęć tworzenia innej, ciekawszej edukacji, opartej na otwartej komunikacji ze światem, który staje się coraz mniejszy. 

 • WYPRAWKA SZKOLNA

  Poniżej znajduje się link do wniosku o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach realizacji Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. - „Wyprawka szkolna"
  wniosek_wyprawka2014.doc

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub
  512446650

Galeria zdjęć